خبر

رشد فضیلت های اخلاقی یکی از اهداف نهضت المپیک

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، مصطفی هاشمی طبا رییس وقت سازمان تربیت بدنی درباره فلسفه المپیک گفت: المپیک یک مکتب اخلاقی، تربیتی و آموزشی است. آموزه های المپیک رشد فضیلت های انسانی و اخلاقی است و پایه گذار مکتب المپیک نیز به دنبال این نبوده است که ملت ها با یکدیگر مسابقه بدهند، رشد فضلیت های اخلاقی مدنظر او بوده است. امام خمینی می گفت در هه ابعاد ورزش کنید. بدین معنا که فقط به بعد جسمانی ورزش توجه نکنید بلکه عواطف، انسانیت و فاکتورهای دیگر را نیز مد نظر داشته باشید. متاسفانه  امروز المپیک خاصیت خود را از دست داده است و به محلی برای قدرت نمایی ملت ها تبدیل شده است.

غلامعلی علی پور عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک درباره جایگاه المپیک در میان ملت ها اظهار داشت المپیک از ورزش  به عنوان یک نماد برای دوستی، شادی و نشاط و تزریق آن به جامعه استفاده می کند. طی سال های اخیر نهضت المپیک غرق در قهرمانی شده و از وظیفه اصلی خود  دور مانده است. به همین دلیل IOC برای احیای المپیک و اهداف آن برنامه هایی ارائه کرده است از جمله برنامه هایی برای نوجوانان، جوانان و نونهالان، اشاعه ورزش های آماتوری، گسترش ورزش های سالنی، معرفی  ورزش های ناشناخته را به مردم و موارد دیگر.

حسن طباطبایی مدیر مجموعه آزادی درخصوص روند تعمیرات استادیوم آزادی در آستانه مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی خاطر نشان کرد از هفته گذشته پیمان کار نصب صندلی های طبقه دوم ورزشگاه معرفی شد که بلافاصله کار خود را شروع کرد. این پیمان کار بعد از انجام مناقصه مشخص شد  زیرا صندلی های طبقه دوم باید مستحکم و ضد حریق باشند. به علاوه این که تولید کننده صندلی ها داخلی است. 36 هزار صندلی تهیه شده است که برای 8نصب  هزار تای بقیه با مشکل فرسایش بتن روبرو هستیم. همکاران من در مجموعه آزادی در دو شیفت کارمی کنند تا ورزشگاه را برای مسابقات انتخابی جام جهانی  آماده کنند.

همیشه با ورزش هراز شنبه تا چهارشنبه هر روز از ساعت 18:30 با اجرای خسرو والیزاده و کارشناسی علی رغبتی به بررسی موضوعات مختلف ورزشی می پردازد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.