خبر

رسانه مشوق جوانان به ورزش

بازگشت

سعود نکردن تیم فوتبال به المپیک فاجعه نیست

 

به گزارش رادیو ورزش؛ شهاب قاسمی، کارشناس برنامه درباره ناکامی تیم هندبال ایران درمقابل عربستان که در هندبال آسیا جایگاهی ندارد، گفت: وقتی که یک تیم متشکل از هفت بازیکن، چهار نفر اصلی خودش که در سالهای گذشته به عنوان ستون های اصلی این رشته ورزشی بودند، را همراه ندارد؛ نه در تیم ما بلکه در تمام دنیا اگر چنین اتفاقی بیافتد، تیم نمی تواند در یک فاصله زمانی کوتاه نتیجه بگیرد. اگر تغییر تحولات این چنینی برای گذر کردن از نام های بزرگ و یک نسل می خواهد اتفاق بیافتد مطمئناً باید در یک بازه زمانی حداقل چهار ساله انجام شود؛ حتی کشورهای صاحب سبک دنیا به دنبال بازه های زمانی هشت ساله و دوازده ساله در ورزش حرفه ای می روند که یک نسلی را آماده می کنند.

وی در ارتباط با وعده های نادرست مسئولین فدراسیون به هواداران، بیان کرد : برای هیچ فردی پذیرفتنی نیست که چهار عضو اصلی تیم را در یک فاصله زمانی کوتاه همراه نداشته باشید و پیغام و وعده موفقیت بدهید.

قاسمی در خصوص وظایف رسانه ها نسبت به ورزش، عنوان کرد: متأسفانه ما در ورزش مان نتوانستیم از ظرفیت های رسانه ای بهره ببریم. کار رسانه ها پرداختن به قهرمانان و معرفی کردن آنها به جامعه است؛ تا جوانان به جای اینکه به سمت بزهکاری های اجتماعی بروند به سمت سالن های ورزشی سوق پیدا کنند. رسانه باید سعی کند یکی از این قهرمانان ورزشی را به عنوان الگو معرفی کند تا به سمت یک محیط پاک برود.

وی در ادامه افزود: پدیده بازیکن سالاری کم کم به همه رشته های ورزشی در حال سرایت است و هیچ مربی نمی تواند نظم و انظباط تیمی وعلم خودش را به تیم تسری دهد.

ارمنده، درباره سعود نکردن تیم فوتبال ایران به مسابقات المپیک، گفت: به خودی خود نرفتن به المپیک نمی تواند برای ما فاجعه باشد زیرا ما در سال های متمادی نتوانستیم فضای المپیک را تجربه کنیم؛ ضمن اینکه اگر هم می رفتیم فوتبال در المپیک، به اندازه سایر رشته های ورزشی جایگاهی ندارد، پس نرفتن به المپیک نمی تواند فاجعه باشد. اما ما هم در دوره پیشین و هم در این دوره می توانستیم با مدیریت مناسب تر، آرامش بیشتر، پرهیز از حاشیه ها، یک دست شدن و استفاده از همه ظرفیت های موجود داخلی خودمان حداقل سربلند باشیم.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش ورزشی های روز و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار