خبر

دوپینگ در کمین المپیک

بازگشت

فضل الله باقری رییس فدراسیون شمشیربازی در خصوص اهداف المپیک اظهار اشت: از اهداف المپیک نوین آموزش، جمع شدن جوانان جهان کنار یکدیگر، اتحاد ملل به دور از هرگونه نژاد و رنگ و مذهب است. اما امروزه مسائلی در المپیک می بینیم که بسیار خطرناک است. دوپینگ و حرفه ای گری باعث شده است المپیک از اهداف اصلی خود جا بماند. به نظر من کمیته ملی المپیک باید در مجامع عمومی خود، این موضوع را مطرح کند و به همه آموزش دهد که المپیک میدان کسب مدال نیست بلکه میدان حضور است. مبارزه است برای پیروزی و نه مدال. به تازگی نیز سیاست پا به المپیک گذاشته است. برنامه های اجرا شده در افتتاحیه امپیک لندن مثال واضحی است برای نفوذ سیاست در المپیک.

هومن افاضلی کارشناس فوتبال درخصوص بازی فینال یورو تصریح کرد تیم های خوب در ابتدای راه حذف شدند و شرایط جدول به گونه ای شد که پرتغال با 5 مساوی به این مرحله صعود کرد که بسیار عجیب است. البته  فرانسه از ابتدا کاندیدای قهرمانی بود. فرانسه از لحاظ فنی، تولیدات مدرن و فوتبال بسیار بهتر از پرتغال است. البته در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست و تیم ضعیف ممکن است با استراتژی هوشمندانه که متناسب با توانمندی هایشان است، بازی را بدست بگیرند و این زیبایی فوتبال است. رونالدو نیز در این دیدار می تواند با خلاقیت خود هر لحظه نتیجه بازی را عوض کند.

امیر حسینی سرپرست فدراسیون ورزش های کارگری درباره امکانات ورزش کارگری خاطر نشان کرد دولت باید به زیرساخت های ورزش کمک کند و هزینه ای که در بخش درمان بیماری ها هزینه می کند را در بخش پیش گیری سرمایه گذاری کند. بر اساس قانون توانستیم امکانات و فضاهای ورزشی کارگری را به وجود آوریم، ضمن اینکه واحدهای صنعتی و خدماتی موظف شدند برای توسعه ورزش کارکنان هزینه کنند در غیر این صورت می بایست مبلغ هزار تومان را به وزارت کار واریز کنند.  هم اکنون 284 مجموعه ورزشی کارگری ایجاد شده است که در تابستان در اختیار کارگران و خانواده های آنان قرار می گیرد. البته برای ورود به این مجموعه ها از این خانوارها هزینه دریافت می شود که مبلغ ناچیزی است.

همیشه با ورزش  از شنبه تا چهارشنبه هر روز از ساعت 18:30 با اجرای خسرو والیزاده و کارشناسی علی رغبتی به بررسی موضوعات مختلف ورزشی می پردازد.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار