خبر

خودباوری راه برون رفت از بن بست اقتصادی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ درک صحیح و باور جدی از اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و اجرای موثر آن در بخش های مختلف جامعه، در رفع دشواری ها و رشد اجتماع در همه ابعاد کارساز خواهد بود.

در دنیای کنونی ورزش، صنعتی پرسود و میدان رقابتی سالم برای تقابل فرهنگی ملت هاست و حوادث ورزشی تاثیرات شگرفی در اقتصاد کشورها دارد؛ بطوری که تعداد مدالها و جام های جهانی هر کشور نماد پیشرفت و توسعه آن محسوب می شود.

کارشناسان معتقدند: چنانچه در احداث ابنیه و زیرساختهای ورزشی به تامین تجهیزات و اقلام ورزشی از تولیدکنندگان داخلی توجه شود؛ می توانیم در آینده در این حوزه صاحب فکر و ایده شویم. از طرفی شرایط مناسب برای طراحی و اجرای پروژه های بروز و کارآمد را به اتکای نیروی داخلی فراهم می کنیم. در این صورت از خروج ارز جلوگیری می شود و نیز نیروی کار داخلی به شکل مطلوبی به کار گرفته می شوند.

نکته ای دیگر در ارتباط با اقتصاد مقاومتی مقابله جدی با قاچاق کالاهای ورزشی است. قاچاق موجب پانگرفتن تولید داخلی می شود؛ چرا که کالای قاچاق بدون پرداخت هرگونه عوارض و در شرایطی غیرعادلانه در صحنه رقابت کالاهای ورزشی، بازار فروش را از تولیدکننده داخلی می رباید.

مقداد نجف نژاد، رئیس فراکسیون ورزش مجلس و رئیس هئیت مدیره باشگاه استقلال تهران در زمینه فراهم نمودن بستر برای ایجاد ورزش مبتنی بر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: هسته موضوع دو رکن دارد: یک بعد  نظری که در سطح  باورها و انگیزه هاست؛ بدین معنی که تنها راه برون رفت ما از معضلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی رسیدن به خودباوری در همه ابعاد جامعه است و دیگری بعد اقدام و عمل است؛این در حوزه ورزش به معنای اهتمام در خصوصی سازی است که باید از باشگاه های کوچک شروع شود.

در ادامه عباسی، معاون فنی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی در بخش ابنیه و سازه های ورزشی بیان کرد: شرکت توسعه در درجه اول اقدام به نیازسنجی و شناخت مناطق و قطب های ورزشی کشور کرد و در فاز بعدی تکنولوژی های ساخت اماکن ورزشی را به منظور کاهش هزینه ها، افزایش کارایی، نگه داری راحت تر و دوام بیشتر بروز رسانی نمود. سپس پروژه های ورزشی را با اولویت بهره برداری سریع تر، استاندارد سازی و کاهش هزینه ها در دستور کار قرار داده است.

وی در مورد استفاده از ابزار و مصالح ساختمانی داخلی تاکید کرد: ۱۰۰٪ پوشش سقف ها، ورق ها و چادرها و چمن مصنوعی از جنس ایرانی است. همینطور پوشش تارتان که یکی از اقلام پرمصرف است و قبلا از خارج وارد می شد؛ امروزه با کیفیت قابل قبولی در داخل کشور تولید می شود. همچنین در زمینه اجرا ۹۰٪ توسعه فضای ورزشی کشور در دست پیمانکاران ایرانی شرکت توسعه و ساخت اماکن ورزشی است.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت12:05 تا 13:30، به تهیه کنندگی حسین سلطانی و با اجرای محمد درخشنده، از رادیو ورزش پخش می شود.

 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار