خبر

حضور 12 تیم در لیگ شمشیربازی بانوان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مایدا چیچیچ، سرمربی تیم ملی والیبال بانوان می‌گوید اکنون برای صعود به مسابقات جهانی شانسی نداریم. هر کاری انجام می دهیم تا در کنار تیم های بزرگ رقابت کنیم.

محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال اظهار داشت: در لیگ والیبال فکر می کنم وضعیتمان در حوزه بانوان در حال پیشرفت است. در نوع والیبالی که بانوان بازی می کنند، تقریباً تفکر حرفه ای حاکم شده و بانوان زندگی شان را طوری طراحی می کنند که این رشته به عنوان شغلشان تلقی شود.

هفته دوم لیگ برتر شمشیربازی در اسلحه سابر برگزار شد.

در بخش گفتگوی خبری، شهناز کرود، نائب رئیس بانوان فدراسیون شمشیربازی، در ارتباط با هفته دوم لیگ برتر شمشیربازی گفت: در سالهای گذشته 10 تا 11 تیم در لیگ شرکت می کردند؛ اما امسال 12 تیم در رقابتها حضور داشتند. با توجه به مشکل عدیده ای که هیأت ها دارند، اضافه شدن یک تیم را غنیمت می دانم.

کرود، افزود: در مسابقات قهرمان کشوری هم شاهد این بودیم که تیم ها با مشکلات مالی زیادی مواجه بودند و تیم خود را به صورت کامل نفرستادند؛ بنابراین ما نتوانستیم مسابقات قهرمان کشوری را به صورت دلخواه و با تعداد شرکت کنندگان زیاد برگزار کنیم.

وی، خاطرنشان کرد: قهرمانی مجتبی عابدینی واقعاً گام مثبتی بود که باعث شد همه جذب شمشیربازی شوند. قهرمانی این ورزشکار که در سراسر کشور پخش شد، انگیزه بسیار زیادی در دختران ما به وجود آورد. اکنون افراد زیادی مرتب با سالن های ما تماس می گیرند و درخواست شرکت در کلاس های مربیگری را دارند.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.