خبر

جوانگرایی در تیم ملی والیبال

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ حمیدی، کارشناس برنامه، درباره برنامه های سالهای گذشته والیبال، گفت: بیش از 40 سال است که در خدمت جامعه والیبال هستم؛ بنده معلم ورزش بوده ام و به عنوان یک روزنامه نگار والیبال را تعقیب کرده ام. طی 40 سال گذشته، صدها نفر برای والیبال ایران زحمت کشیده اند. در سال 2002 در مسابقات نوجوانان آسیا، سعید معروف، مهدی مهدوی و عادل غلامی در تیم بودند؛ همچنین آنها در سال 2003 در مسابقات جهانی نوجوانان تایلند حضور داشته اند و از آن سال تا به اکنون برای تیم ملی زحمت کشیده اند؛ برای این بازیکنان بیش از 10-12 سال سرمایه گذاری شده است. فدارسیون های زیادی برای این تیم تلاش کرده اند، البته برنامه ریزی خاص داورزنی در این برهه 8 ساله در جای خود ارزشمند است.

طلوع کیان، کارشناس والیبال، در پاسخ به این سوال که رقابت های انتخابی المپیک در ژاپن را در مجموع چطور دیدید؛ بیان کرد: با توجه به تدابیری که قبلاً اندیشیده شده بود، تیم ما یک هفته زودتر به ژاپن سفر کرد، بنابراین بحث اختلاف ساعت جبران می شود؛ به ازای هر یک ساعت اختلافی که ما داریم، یک روز زودتر تیم اعزام می شود که این اتفاق برای تیم افتاد و ما مشکلی از این بابت نداشتیم. بعلاوه ما چند بازی تدارکاتی در آنجا انجام دادیم که بازی با چین و لهستان بود. به نظرم ما با آمادگی خوبی رفتیم؛ بازیکنان تیم ایران اگر از نظر روانی آمادگی داشته باشند، کار را بسیار خوب انجام می دهند.

وی، در ارتباط با عملکرد ایران در رقابت با استرالیا، گفت: بازیکنان می دانستد که استرالیا حریف قدری است و باید با برنامه جلوی آن تیم قرار بگیرند؛ تیم استرالیا هم از بازیکن شاخص خود ادگار استفاده نکرد؛ البته این اتفاق را در کل تورنمت شاهد بودیم. ما تنها در ست سوم ادگار را در ترکیب داشتیم.  تیم ما در حمله و دفاع بسیار عالی بود؛ نزدیک 77 درصد حمله هایمان موفق بود؛ این در حالتی است که تیم استرالیا، 44 درصد حمله موفقیت آمیز داشته است. تیم استرالیا، بسیار پر اشتباه ظاهر شدند؛ برعکس تیم ما بسیار هماهنگ و با برنامه بازی کردند.

حمیدی، اظهار کرد: آن چیزی که طلوع کیان می فرماید، بر مبنای داده های آماری و آنالیز است و آن چیزی که بنده نظر می دهم براساس تئوریهای فردی است. من فکر می کنم بازیکنان تیم ملی ما، مطابق آن چیزی که انتظار داشتیم، در بعضی از پست ها خوب ظاهر شدند و در برخی از پست ها اینطور نبود. بدون تردید همه بازیکنان ما تلاش کردند و مردانه جنگیدند؛ اما وقتی در پروسه عمل می آییم، می بینیم با اینکه ما 3 ترکیب را طوری چیدیم که دریافت کننده های ما قوی تر باشند، باز وقتی تیمی سرویس های پرشی محکم می زد ما دچار مشکل می شدیم. من فکر می کنم هر گاه توپ به دست سعید معروف رسید او نشان داد که واقعاً یکی از بهترین پاسورهای جهان و شاید در این دوره از بازیها پاسور اول مسابقات بوده است.

وی، اضافه کرد: در بعضی از مسابقات و در بیشتر لحظات شهرام محمودی و سعید معروف، یک تیم می شدند. عادل غلامی در این مسابقات، تولد دیگری داشت؛ با اینکه کواچ فکر می کرد غلامی تمام شده، اما او نشان داد که یک بازیکن مدافع وسط بازی خوان و حتی بازیگردان است.

  برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار