خبر

جلسه مسئولان شنا با وزیر ورزش

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ سمیع زاده، دبیرکل فدراسیون شنا، درباره جلسه ای که روز گذشته مسئولان فدراسیون شنا با وزیر ورزش برگزار کردند، اظهار داشت: جلسه شورای معاونین هر دو هفته یک بار در سطح کلان وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود. دیروز از ساعت 16 جلسه ای آغاز شد که در این جلسه فدراسیون شنا چالش ها و فرصت های پیش روی 3 رشته المپیکی شنا، شیرجه و واترپلو را به وزیر ورزش و معاونین وزارتخانه ارائه داد که در این زمینه وزیر پیشنهادات و رهنمودهایی را داشت و مقرر شد که ما برای المپیک 2020 و بازیهای آسیایی 2018 یک برنامه به صورت گلخانه ای تنظیم کنیم.
سمیع زاده، ادامه داد: جای بسیار خوشحالی است که شعار مقام عالی وزارت ورزش و جوانان، توسعه پایدار ورزشهای پایه و پرمدال است. امیدوارم که این اتفاق خرسند در دولت کنونی رخ دهد و نگاه بهتری را نسبت به رشته شنا، دو و میدانی و ژیمناستیک شاهد باشیم.
وی، افزود: ما پروپزالی را تقدیم وزیر کردیم و مقرر شد که حدود 12 شناگر خوب و نخبه کشور را به صورت گلخانه ای تحت تعلیم و تربیت قرار دهیم؛ همچنین 2 مشاور خارجی را استخدام کنیم که بتوانند هم به مربیان کشورمان آموزش دهند و هم این شناگران را تحت نظر داشته باشند.
دبیرکل فدراسیون شنا، به مشکلات و ضعف های موجود شنای کشور اشاره کرد و گفت: ضعف ما در شنا به دلیل عدم استفاده بهینه از سخت افزار است. علی رغم اینکه بعد از انقلاب اسلامی استخرهای بسیار زیادی در کشورمان ساخته شده است، اما هنوز بهره برداری صحیحی از این اماکن نمی شود. متأسفانه 19 استان ما استخری را در اختیار ندارند؛ همچنین کشور ما فاقد باشگاه تخصصی شنا است.
برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار