خبر

جایگاه پیشکسوتان ورزشی در انتخابات

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ جعفر کاشانی، بازیکن سابق تیم شاهین در ارتباطی تلفنی، گفت:  امروزه ورزش دیگر تفریح نیست، بلکه از نظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، ایجاد روابط بین الملل و.. مسئله بسیار مهمی است. وقتی جایگاه ورزش مشخص شود، مسلماً زمینه برای رشد و تعالی فرهنگی که در ورزش نیاز جامعه است، پویا خواهد شد و آن زمان جایگاه پیشکسوتان به خوبی روشن می شود؛ این مسئله باید در باشگاه ها شکل  بگیرد. ما باشگاهی، به آن صورت که جوامع بین المللی امروز وجود دارد، نداریم.

وی در ادامه گفت: فدراسیون های ما اکثراً در حال تیم داری هستند، در حالیکه این کار وظیفه باشگاه ها است. هویت و شخصیت هر باشگاهی، منوط به گذشته آن باشگاه ها می شود؛ گذشته ای از پیشکسوتانی که با توجه به شرایط زمان و فرهنگ حاکم بر آن ورزش افتخاراتی به دست آوردند و باعث رشد و پویایی فرهنگ جامعه شدند. متأسفانه ما باشگاهی نداریم که این افتخارات، در تالار افتخارات آن باشگاه مزین شود تا نسل امروز بدانند چه کسانی، در چه مقطعی و با چه شرایطی، افتخاراتی کسب می کردند که موجب هموار شدن راه نسل امروز شده است. پیشکسوتان دریایی از علم و دانش و تجربه هستند و باید در همه زمینه ها، از پیشکسوتانی که دارای وجاهت اجتماعی و بضاعت علمی هستند، برای رفع چالش ها و بهتر نمودن وضع برای آیندگان استفاده شود.

حسین کلانی، پیشکسوت فوتبال، درباره همایون بهزادی، سرطلایی فوتبال، بیان کرد: مرحوم بهزادی،  با توجه به شرایط بسیار سختی که برای وی به وجود آمده بود اما او توانسته بود، به عنوان یک اسطوره، یک فدایی وطن و ملت در دل مردم خود را جای کند. من فکر نمی کنم هیج زمان، نظیر مرحوم بهزادی، دیگر درکشور زاده شود.

رسول نظری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاداصفهان، گفت: یکی از مقوله های بسیار مهمی که توسط کاندیداهای محترم و مردم شریف ایران که به آنها می خواهند رأی دهند باید به آن توجه شود، مقوله اقتصاد است. جامعه ورزش، یک جامعه تخصصی است که آن را نمی توان جدایی از کل فرایند جامعه تصور کرد. در زمینه اقتصاد ورزشی نیاز داریم که نماینده های مجلس آینده، حتماً در این فرایند یک سری شرایط و سازوکارهای حقوقی مهیا کنند که ما با استفاده از این زیرساخت های قانونی و حقوقی بتوانیم، اقتصاد پویای ورزشی راداشته باشیم.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش ورزشی های روز و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار