خبر

جایگاه ورزش در شوراها

بازگشت
برنامه این هفته(۴-۹اردیبهشت) فرهنگ و ورزش به موضوع ورزش و شوراها، جایگاه ورزش در نهادهای مشورتی جامعه، تاثیر ورزش در سیاستگذاری های کلی شوراهای اجتماعی و قانونی و اهمیت توجه قانونگذار به ظرفیت های ورزش در راهبردهای سیاستگذاری عمومی پرداخت.
 
به گزارش رادیو ورزش؛ ورزش به عنوان رکن اساسی جامعه و محبوبیت میان نوجوانان و جوانان از اهمیت ویژه ای در شوراهای شهر و شهرداری ها برخوردار است و در راهبردهای سیاستگذاری عمومی مورد توجه مسئولین واقع شده است.
 
با توجه به اهمیت ورزش همگانی، شورایی تحت عنوان شورای ورزش همگانی تشکیل شده است. این شورا وظیفه سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت در جهت توسعه این ورزش در کلیه دستگاه ها و نهادهای دولتی، غیردولتی و خصوصی کشور را بر عهده دارد و افراد ونهادهای بسیاری مانند وزیر ورزش و جوانان، معاون توسعه ورزش بانوان، شهرداری ها، ستاد کل تربیت بدنی نیروهای مسلح و ... در آن عضو هستند.
 
وظایف شورای ورزش بدین شرح است:
 
۱- ارائه راهبردهای کلان و سیاستگذاری در امر توسعه و ترویج ورزش همگانی.
 
۲- ارائه راهکارهای کلان در جهت نیل به اهداف.
 
۳- بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد نحوه همکاری و تعامل بین دستگاه های اجرایی.
 
۴- تصویب تشکیل کمیته های تخصصی و تائید شرح خدمات مربوط.
 
۵- مستندسازی شرح عملکرد شورای ورزش همگانی و ابلاغ موارد به واحدهای اجرایی در تعامل با دبیرخانه شورا و تصویب برنامه سالانه شورا.
 
ابراهیم مهربان، قهرمان اسبق کشتی و عضو شورای شهر لاهیجان در خصوص جایگاه ورزش در شوراهای شهر اظهار کرد: شورای شهر به عنوان  اتاق فکر شهرداری نقش مهمی در اتفاقات فرهنگی ورزشی شهر دارد. شواری شهر با هماهنگی شهرداری مباحث رونق ورزش در محلات، توسعه ورزش همگانی و ساخت و سازهای ورزشی را دنبال می کند. در شهر کوچکی مانند لاهیجان باشگاهی تحت عنوان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری وجود دارد که موارد مربوط به ورزش در آنجا کانالیزه و مدیریت می شوند.
 
وی برگزاری جشنواره مسابقات محلات و مدیریت ساخت و سازها مانند تاسیس خانه پینگ پنگ و خانه کشتی را از جمله اقدامات شورای شهر لاهیجان عنوان کرد.
 
عباس جدیدی، قهرمان سابق کشتی و عضو شورای شهر تهران در مورد اقدامات شورای شهر تهران برای گسترش ورزش گفت: شورای مدیریتی تهران طرح های جامعی تهیه و قدمهای ماندگاری در جهت تاسیس اماکن ورزشی، افزایش سقف بودجه ورزشی، رشد چشمگیر سرانه اماکن ورزشی در تهران، احراز صلاحیت مدیران ورزشی، شرایط واگذاری اماکن ورزشی و ... برداشته است.
برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای خسرو والیزاده در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت12:05 تا 13:30، از رادیو ورزش پخش می شود.

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار