خبر

تیم "ب" پرسپولیس در آستانه انحلال

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، غلام حسین شعبانی پیشکسوت رسانه درباره وجود نگاه های متفاوت به المپیک گفت: برخی می گویند تنها حضور در المپیک مهم است، برخی معتقدند مدال گیری در المپیک افتخار بزرگی است. اما من معتقدم تنها اخلاق است که در المپیک اهمیت دارد. زیرا ورزش پدیده ای اجتماعی و فرهنگی است. مدال و قهرمانی بهانه است . اگر یک کشور در المپیک قهرمان شود و مدال های متعددی کسب کند اما از جامعه سالمی برخوردار نباشد و ورزش در ان جا بیمار باشد، مدال ها هیچ اهمیتی نخواهند داشت. المپیک همه ورزش نیست بلکه بخشی از ورزش است.

 حسین عبدی سرمربی تیم پرسپولیس ب درخصوص شکل گیری این تیم  تصریح کرد برای تشکیل تیم ب پرسپولیس جلسات متعددی در وزارت ورزش برگزار شد و برای 10 سال آینده این تیم برنامه ریزی شد. همه درباره موضو عات توافق داشتند. 4 ماه کار تحقیقاتی انجام شد و از بین 2000 نفر 25 نفر انتخاب شدند. تمامی هزینه های صرف شده برای این تیم از هزینه هایی بود که خود این بازیکنان به باشگاه پرداخت کرده بودند. اما به دلایل نامعلومی تصمیم گرفته شده تا این تیم منحل شود. این پروژه می توانست یک پروژه ملی باشد اما این اتفاق نیفتاد.

محمد رضا یزدانی خرم رییس سابق فدراسیون والیبال و کشتی درباره حضور ورزش ها گروهی در المپیک خاطر نشان کرد گفته می شد ایران تنها در رشته های انفرادی مانند کشتی و وزنه برداری در المپیک موفق است. اما بعد از انقلاب زمینه سرمایه گذاری بر روی رشته های مختلف فراهم شد و ما برای رشد رشته های گروهی به تحقیق و الگوبرداری از کشورهای مختلف پرداختیم. از جمله نکاتی که به آن پی بردیم این بود که تمامی این کشورها به تیم های پایه توجه دارند و سرمایه گذاری های زیادی در عرصه ورزش انجام می دهند.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی و کارشناسی مازیار مهرانی به بررسی آخرین وضعیت ورزش کشور می پردازد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار