خبر

توانایی ورزش در ایجاد وفاق ملی

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش؛ واعظ آشتیانی، از چهره های نام آشنای مدیریت ورزشی پیرامون نقش ورزش در ایجاد وفاق ملی بین مردم بیان کرد: امروزه دنیا از ورزش بهره برداری های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بسیاری می کند. از نظر اقتصادی، طبق آمار مؤسسات معتبر جهانی، صنعت ورزش قریب به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون یورو گردش مالی دارد و گاهی اوقات از ورزش به عنوان ابزاری برای تغییر و تحول معادلات سیاسی و مدیریت افکار عمومی دنیا استفاده می شود. به عنوان مثال حین تبلیغات و هیجانات وسیع المپیک لندن، اخبار اتفاقات ناگوار دنیا نظیر کشتار مسلمانان میانمار محو می شود.
حال باید از مسئولین هرم اجرایی کشور پرسید ما چگونه توانسته ایم از ابزار مهم ورزش در راه محقق شدن ۴ مؤلفه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استفاده کنیم. امروزه افراد سیاسی و توانمند در هر عرصه باید وارد ورزش شوند منتها سیاسی بازی، سیاسی کاری و حزب بازی را نباید در ورزش دخیل کنند و عوامل سیاسی نباید به عنوان عامل بازدارنده در حرکت رو به جلوی ورزش تلقی شود و هر فرد باید بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی و بنا بر استراتژی تعریف شده عمل کند. دولت باید با نگاه عالمانه به ورزش، پتانسیل های ورزشی کشور را با راهبردی هدفمند و برنامه ریزی شده برای آینده پرورش دهد.
وی تصریح کرد: به اعتقاد من یک گروه هستند که خود را به ورزش چسبانده اند و نمی خواهند در ورزش نوآوری شود و نیروهای جوان و نگاه های نو غالب گردد.
علیرضا دبیر، قهرمان کشتی المپیک سیدنی در خصوص توانایی ورزش در گسترش وفاق ملی گفت: پس از دین و مذهب، ورزش بیشترین توانایی را در ایجاد وفاق ملی دارد. گرفتن میزبانی رویدادهای بزرگ ورزشی مانند المپیک و جام جهانی از جنبه های مختلفی در مطرح شدن شهر و کشور مورد نظر تاثیرگذار است و علاوه بر معروفیت منطقه و جذب توریست موجب جذب اذهان عمومی به سمت رشته های ورزشی مختلف می شود.
برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای چراتی در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت۱۱:۳۵ تا ۱۳ از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار