خبر

تهیه استراتژی برای ورزش؛ یک بار برای همیشه

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش، خسرو قمری رییس سابق فدراسیون دوچرخه سواری در خصوص رشته های پرمدال گفت: آن چه که باید به آن اهمیت داده شود اهمیت و جایگاه رشته های پر مدال است که دوچرخه سواری نیز شامل این دسته است. در المپیک و مسابقات آسیایی در مجموع بیش از 100 مدال در رشته دوچرخه سواری تقسیم می شود. در میان رشته های زیرمجموعه دوچرخه سواری رشته پیست از همه رشته ها پر مدال تر است.
وی ادامه داد: با توجه به آن که دوچرخه سواری رشته ای پرمدال است، بارها از مسئولان خواسته ایم زمین 4 هکتاری اطراف دریاچه آزادی را برای تمرینات تیم های دوچرخه سواری در اختیار فدراسیون بگذارند که این کار انجام نشده است. حتی بارها نقشه این زمین ها را تهیه کردیم اما تا کنون شرکت توسعه و تجهیزات اماکن ورزشی اقدامی در این راستا انجام نداده است.
قمری اضافه کرد: در کمیته رشته های پایه و پرمدال اتفاقات خوبی رخ داده است. سجادی برای این رشته ها برنامه و منابع قابل توجهی در نظر گرفته است و حتی بودجه خوبی برای خرید دوچرخه در اختیار فدراسیون قرار داده است.
 وحید مرادی دبیر کل فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: به دلیل آن که ورزش در کشور ما توسعه یافته نیست مجبوریم کمیته ای با عنوان رشته های پایه و پرمدال داشته باشیم. آیا کشورهای آمریکا و یا استرالیا چنین کمیته ای دارند؟
مرادی خاطر نشان کرد: این کمیته از زمان ریاست مهرعلی زاده ایجاد شد و بنده منهای یک دوره در همه ادوار آن شرکت کرده ام به جرات می گویم خروجی این جلسات قابل توجه نبوده است. با توجه به این که بودجه کافی وجود ندارد لازم است برای پیشرفت این رشته ها بر اساس برنامه پیش برویم.
مرادی اظهار داشت: لازم است تشکیلاتی جدا از تشکیلاتی که اکنون در راس ورزش هستند در کنار هم بنشینند و برای8  سال آینده ورزش برنامه ریزی کنند و مانیفست روشنی از ورزش ایران ارائه دهند. این کار زمان بر است اما یک بار برای همیشه تکلیف ورزش مشخص خواهد شد و وزیران بعدی بر اساس همین برنامه کار را جلو می برند و نه بر اساس سلیقه خود.
دبیر کل فدراسیون قایقرانی در خصوص ضعف بزرگ وزارت ورزش و جوانان بیان داشت: وزارت ورزش و جوانان همانند یک سازمان پشتیبانی و خدماتی است در حالی که نباید این گونه باشد و این ضعف بزرگ وزارت است. لازم نیست در بخش ستاد این تعداد افراد فعالیت داشته باشند. وزارت باید نقش تسهیل کننده و حمایتی داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: باید از دولتی کردن نگاه و رفتار فدراسیون ها جلوگیری شود. فدراسیون ها به جز پشتیبانی مالی، از وزارت هیچ کمک دیگری نمی خواهند. اگر گفته می شود فدراسیون بالاترین مرجع تصمیم گیری یک رشته است پس امکان این موضوع وجود ندارد یک کارشناس وزارت ورزش در مسائل فدراسیون ها اظهار نظر کند.
همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.