خبر

تلاش ورزش تهران برای افزایش ۳۰ درصدی سهمیه و مدال آوری در المپیک ۲۰۲۰

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش؛ رضا گل محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران پیرامون جایگاه مطلوب ورزش این استان اظهار کرد: ورزش استان تهران باید در حد و شأن یک ابر شهر ظاهر شود که عزم و هم افزایی ملی و سازمانی را می طلبد تا ورزش تهران را به جایگاه شایسته خود برساند. تهران را باید همتراز با پایتخت کشورهای آسیایی مقایسه کرد و امتیازاتش باید جداگانه محاسبه شود و زیر ساخت ها نیز به چشم اندازهای مناسبی برسند.
وی درخصوص وضعیت ورزش تهران بیان کرد: مهمترین شاخص اندازه گیری ورزش هر کشور مدال آوری در المپیک است. استان تهران از المپیک ریو یک مدال و از پارالمپیک ۶ مدال کسب کرد. چشم انداز ما حداقل ۳۰ درصد افزایش سهمیه و مدال در المپیک ۲۰۲۰ است. سرانه زیرساختهای ورزشی در استان تهران ۰/۴۲ سانتیمتر مربع است که از این لحاظ فقیرترین استان کشور هستیم. علیرغم تلاش های صورت گرفته توسط وزارت ورزش، شهرداری ها، بسیج و آموزش و پرورش، به دلیل رشد زیاد جمعیت از سرعت رشد امکانات عقب هستیم. در بحث ورزش همگانی که نسبت مستقیم با وضعیت فرهنگی استان دارد؛ جزو استان های سرآمد بشمار می رویم.
گل محمدی درخصوص منابع مالی ورزش استان بیان کرد:
برای رسیدن به افق قهرمانی نیازمند عزم ملی و اصلاح سیستم مدیریت منابع مالی هستیم. بخشی از این عزم ملی در مجلس پیگیری شده و بخشی از اهداف نیز تحقق یافته است. طبق لایحه ماده ۵۳ دستگاهها موظف هستند یک درصد اعتبارات خود را صرف ورزش کنند. اگر مدیران دستگاه ها به این لایحه عمل نمایند مبلغ حاصله از آن دو برابر بودجه ورزش ایران است. مالیات سیگار هم بین سه دستگاه سلامت، آموزش و پرورش و وزارت ورزش تقسیم می شود که امیدوار هستیم با تدبیر آقای سلطانی فر سهم خوبی در این بخش به ورزش اختصاص یابد. مورد دیگر ۲۷ درصد ارزش افزوده مصوب مجلس است. بعلاوه ما باید با فرهنگ سازی بخش خصوصی و مردم را جذب سرمایه گذاری در ورزش کنیم. تهران در جاذبه های ورزشی توانمند است و بخش خصوصی می تواند در ورزش تهران سرمایه گذاری خوبی انجام دهد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران درباره برنامه ریزی های مربوط به المپیک ۲۰۲۰ توضیح داد: روز بعد از اتمام المپیک ریو در استان تهران جلسه ای برگزار کردیم و ستاد برنامه ریزی ورزش تهران را برای کسب سهمیه و مدال در المپیک ۲۰۲۰ تشکیل دادیم. تاکنون با ۱۲ هیئت ورزشی که امکان گرفتن سهمیه المپیک دارند بیش از ۱۳ جلسه برگزار کرده ایم. برگزاری المپیاد، تجهیز پایگاه قهرمانی و تشکیل جلسه با استاندار از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا بوده است.
برنامه " چشم انداز " کاری از گروه علوم ورزشی، چهارشنبه ها از ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و با اجرای علی رغبتی از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

 

mailلینک خبر در سایت باشگاه خبرنگاران جوان

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار