خبر

تلاش فدراسیون ووشو برای تمدید قرارداد مربیان چینی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی ووشو جوانان عنوان نائب قهرمانی رقابتهای جهانی را به دست آورد. شهین نظری، نائب رئیس فدراسیون ووشو، در گزارشی گفت: در مسابقات دوره قبل که در ترکیه برگزار شد، ما سوم جهان شدیم؛ اما امسال خداروشکر به مقام نائب قهرمانی دست پیدا کردیم. امسال، 2 مربی چینی برای ساندا و تالو به خدمت گرفته بودیم که هر دو مربی در این مدت بسیار خوب ظاهر شدند؛ همچنین حدود 3 ماه برای ورزشکاران اردو تدارک دیده بودیم.

ما در تیم، دخترانی را داشتیم که رده سنی شان عوض شده بود؛ یعنی از رده سنی نونهالان به رده سنی نوجوانان آمده بودند؛ این ورزشکاران برخلاف انتظار ما توانستند هم در این رده خوب ظاهر شوند و هم در رقابتهای جهانی مدالهای رنگارنگی را کسب کنند.

وی، در پاسخ به این سوال که فدراسیون چه برنامه ای را برای رقابتهای جهانی دارد، اظهار کرد: تیمی که برای رقابتهای جهانی جوانان که اعزام کرده بودیم شامل 9 خانم (6 تالوکار، 3 سانداکار) می شد، برای مسابقات جام جهانی هم، کسانی که در رقابتهای سال قبل طلا گرفته بودند را خواهیم برد؛ شهربانو منصوریان، مریم هاشمی و صدیقه دریایی، ورزشکارانی هستند که به این مسابقات اعزام می کنیم.

وی، در ارتباط با تمدید قرارداد مربیان چینی، عنوان کرد: مدت 10 روز است که مربیان چینی در کلاس های مربیگری مشغول تدریس هستند. مربیان را از نقاط مختلف کشور دعوت کرده ایم و برای به روز کردن اطلاعات آنها 2 دوره 3 روزه برگزار کرده ایم. این دو مربی بعد از پایان کلاسها به چین باز می گردند تا نتیجه مذاکراتمان مشخص شود. سعی مان بر این است که امسال نیز از مربیان چینی برای تیم استفاده کنیم.

نائب رئیس فدراسیون ووشو، در خصوص مشکلات تیم ملی، بیان کرد: خداروشکر ما مشکلی نداریم. رئیس فدراسیون به هر نحوی امکانات مورد نیاز را برایمان فراهم می کند.

رکسانا رازقیان، عضو تیم ملی اسلالوم، در ارتباط با رقابتهای پیش روی خود، گفت: اکنون مدت 10 روز است که در اردو به سر می برم و برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا آماده می شوم. انشالله از هفته دیگر مدرس خارجی خواهیم داشت که شاید برای ادامه تمرینات به رودخانه کرج برویم. خداروشکر تجهیزات خوب و مطابق با معیارهای روز دنیا را در اختیار داریم؛ ولی احتیاج به آب خروشان داریم؛ متأسفانه پیست آب خروشان در ایران وجود ندارد.

وی، افزود: هدفم در مسابقات جهانی این است که رقابتی بدون خطا داشته باشم و بتوانم رتبه ام را بهبود ببخشم؛ در مسابقات قهرمانی آسیا هم امیدوارم که بتوانم مقامی را کسب کنم.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.