خبر

تلاش فدراسیون اسکی برای حفظ سهمیه های المپیک زمستانی

بازگشت
onvan

رادیو ورزش

به گزارش رادیو ورزش؛ ورزشکاران گلستانی حاضر در مرحله دوم مسابقات دو و میدانی بانوان قهرمانی باشگاه های کشور، موفق به کسب مدالهای رنگارنگ شدند. این رقابتها در مجموعه ورزشی آفتاب تهران برگزار شد و بیشتر ورزشکاران گلستان در قالب تیم های مقاومت و دانشگاه آزاد شرکت کرده بودند که تیم مقاومت، کاپ نائب قهرمانی را بدست آورد.

دوندگان پارس مهر شیراز، در مرحله دوم لیگ باشگاه های بانوان کشور که به میزبانی تهران برگزار شد، رکورد ماده چهار در چهارصد متر را شکستند.

در گزارشی از کیانی، بهرام ساوه شمشکی، دبیر فدراسیون اسکی، از حفظ دو سهمیه دوره قبل المپیک زمستانی خبر داد و گفت: با وجود مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنیم، سعی مان بر این است که سهمیه ها را حفظ کنیم. اکثر مواردی که ما در فدراسیون جهانی داشتیم، افت کرده است، از جمله: بودجه و مسابقات؛ اما در تلاش هستیم که بتوانیم با برگزاری مسابقات متراکم تر، لغو برگزاری مسابقات سال گذشته را جبران کنیم و 3 سهمیه در بخش آقایان و 2 سهمیه در بخش بانوان را انشالله برای المپیک بعد هم حفظ کنیم.

وی، در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی اسنوبرد که به تازگی تشکیل شده است، شانسی برای کسب سهمیه المپیک زمستانی دارد، بیان کرد: تیم ملی اسنوبرد بانوان در اردوی تدارکاتی به سر می برند. انشالله در مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی ساپورو، تیم بانوان هم شرکت خواهند کرد.

در رشته اسنوبرد، در بخش آقایان هنوز موفق به کسب سهمیه نشده ایم؛ زیرا در رشته اسنوبرد، محدودیت وجود دارد و فقط 30 نفر اول جهان می توانند در این رقابتها شرکت کنند. اینکه بتوانیم جزء 30 نفر برتر قرار بگیریم، کار دشواری است؛ به همین جهت، باید در کلیه مسابقات جام جهانی فصل که حدود 15 مسابقه است، شرکت کنیم تا در مجموع بتوانیم جزء نفرات برتر شویم. ما هدف گذاری کرده ایم که انشالله در المپیک های بعد بتوانیم در این رشته نتیجه بگیریم.

وی، تصریح کرد: کشورهای دیگر، نمی ایستند و همه حرکت می کنند. متأسفانه ما در این یک سال، به اندازه سالها از اسکی جهان و آسیا عقب افتاده ایم. باید سعی کنیم که با کار بیشتر کمبودها را جبران کنیم. اگر بتوانیم با صد در صد توان پیش برویم، شاید بتوانیم بخشی  را جبران کنیم.

دبیر فدراسیون اسکی، در خصوص تدوین تقویم ورزشی فدراسیون اسکی، اظهار داشت: جهت تدوین تقویم مسابقات بین المللی، جلسه ای را برگزار کردیم. مجموعاً 30 روز مسابقه بین المللی در طول فصل زمستان، در کشور خواهیم داشت که در 3 رشته متفاوت برگزار می شود.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.