خبر

تلاش ایران برای میزبانی رقابتهای شطرنج قهرمانی جهان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ قرار است کشورمان پس از انجام مراودات لازم با فدراسیون جهانی شطرنج و برطرف کردن مسائل مالی، میزبانی مسابقات قهرمانی زنان جهان که 22 بهمن تا 15 اسفند برگزار می شود را برعهده بگیرد.

پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج، در پاسخ به این پرسش که آیا منابع مبلغ  540 هزار دلار تأمین شده است، بیان کرد: این مسابقات بسیار خاص است؛ تا به اکنون در کشورما در هیچ رشته ای مسابقات قهرمانی زنان جهان برگزار نشده است. ما با مسئولان وزارت ورزش و جوانان جلساتی را برگزار کرده ایم؛ خوشختانه آنها کمال همکاری را با ما دارند و نسبت به کمک به فدراسیون گام های بسیار خوبی برداشته شده است؛ همچنین ما با حامیان مالی مختلفی به توافق رسیده ایم و بخش عمده ای از این مبلغ تأمین شده است؛ انشالله مابقی هم در طی روزهای آتی تأمین خواهد شد.

وی، نیز در پاسخ به این سوال که آخرین زمانیکه فرصت دارید تا این مبلغ را به فدراسیون جهانی پرداخت کنید چه زمانی است، اظهار داشت: فرصت تا 25 آذر ماه بود که رد شده است؛ اما در رایزنی هایی که داشتیم توانستیم این تاریخ را تا یک هفته هم به تعویق بیاندازیم.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار