خبر

تقابل و تعامل فرهنگی در المپیک

بازگشت

 

 

متن

به گزارش رادیو ورزش؛ در بازی های المپیک، کشورهای مختلف با فرهنگ های گوناگون در یک دوره زمانی و با یک هدف مشخص گردهم جمع می شوند. در این عرصه تعامل و تقابل فرهنگ ها می تواند صحنه های زیبایی را خلق کند. فضای المپیک و میادین بزرگ یک فرصت استثنایی برای کشور ماست تا با هجمه های ضد فرهنگی استکبار جهانی مقابله کند.

محمد احسانی، عضو هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس پیرامون رابطه فرهنگ و المپیک توضیح داد: فلسفه المپیک در طول زمان با تغییراتی که در جوامع ورزشی پیدا شد و ورزش از آماتوری به سمت حرفه ای گرایش پیدا کرد؛ تغییر کرد. امروزه در کنار مدال آوری مسائل فرهنگی مانند تداوم دوستی کشورها، رفتارهای جوانمردانه و دوری از مواد نیروزا ضمن حفظ ذات اخلاقی ورزش، سلامت رقابت ها را تضمین می کند. از اینرو بسیاری از ورزشکاران بدون دریافت مدال و صرف داشتن رفتارهای خوب و جوانمردانه در یادها باقی می مانند.

عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان پیرامون اقدامات فرهنگی انجام شده برای کاروان ورزشی المپیک اظهار کرد: برنامه ریزی های فرهنگی انجام شده توسط وزارت ورزش و جوانان برای کاروان ورزشی کشورمان دو منظر را مورد توجه قرار داده است:

 ۱- کم کردن حاشیه های ورزشی: یکی از معضلات ما در ورزش قهرمانی حواشی ورزشی است که می تواند متن را تحت تاثیر قرار داده و مساله ایجاد کند. لذا هدف از حضور وزیر ورزش، معاونان و سایر مدیران در اردوهای ورزشی این بوده که حواشی را به کمک مدیران فدراسیون، مربیان و ورزشکاران به حداقل برسانند.

۲- برنامه هایی با هماهنگی کمیته فرهنگی فدراسیون ها و روسای فدراسیون برای اردوها، اعزام ها و اوقات فراغت ورزشکاران پیش بینی شد. به عنوان مثال می توان از برنامه یادواره شهدای ورزشکار و دیدار با مقام معظم رهبری نام برد که در تقویت انگیزه معنوی ورزشکاران بسیار موثر بوده است.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای خسرو والیزاده و تهیه کنندگی سلطانی در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت12:05  تا 13:30، از رادیو ورزش پخش می شود.

 

این خبر در خبرگزاری فارس منتشر شده است: لینک خبر کلیک نمایید

و جام جم آن لاین: لینک خبر کلیک نمایید

 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار