خبر

تغییر استراتژی بانوی المپیکی ایران

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مسابقات جهت یابی قهرمانی آسیا در تایوان با کسب یک مدال برنز برای تیم بانوان ایران به پایان رسید. فدراسیون کاراته اعضای شورای فنی بخش بانوان را معرفی کرد.

مهرو کمرانی، سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان، میزان آمادگی شاگردش کیمیا علیزاده را اینطور ارزیابی کرد: کیمیا در یونان خیلی خوب کار کرد. شاید دیگران به مدال طلای او فکر کردند اما برای من تغییر استراتژی بازی او اهمیت داشت. کیمیا چپ پا بود، اما در یونان 70 درصد امتیاز را با پای راست گرفت که این برای من بسیار ارزشمند بود و انگیزه بیشتری پیدا کردم. ما این مدت روی پای راست این ورزشکار زیاد کار کردیم تا بتواند از هر دو پایش استفاده کند. با توجه به اینکه حریفان کیمیا او را آنالیز کرده بودند و این کار را برای کیمیا سخت می کرد؛ خوشبختانه این تغییر استراتژی به او کمک کرد.

کمرانی، تصریح کرد: علیزاده اکنون در 70 درصد آمادگی است؛ انشالله تا زمان اعزام به صد درصد خواهد رسید. از این پس روی تمرینات سرعتی و چابکی کار می کنیم.

وی، در ارتباط با حریفان این بانوی المپیکی گفت: جدول ها آمده است. کیمیا بازیهای سنگینی را پیش رو دارد. اولین بازی او با کرواسی است؛ دومین بازی با برنده مسابقه بین اسپانیا و تایلند است؛ بالای جدول، با برنده مصر و ژاپن روبرو می شود. احتمال می دهیم جید جونز که رنک یک را دارد بالا بیاید و در فنیال کیمیا با او بازی کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان، در خصوص اقداماتی که برای بالا بردن آمادگی روحی و روانی این ورزشکار انجام شده است، اظهار داشت: ما سعی می کنیم غیر از بحث آمادگی جسمانی، روی روحیه این ملی پوش نیز کار کنیم؛ زیرا اردوهای طولانی مدت همیشه خسته کننده است. من ترجیح دادم خوش جمال را به اردو دعوت کنم زیرا او تمامی این پروسه را طی کرده است و می تواند برای این ورزشکار انگیزه ایجاد کند. بنده 4 بازیکن که نفرات اول کشور بودن را به اردو دعوت کردم تا با کیمیا تمرین داشته باشند.

 برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.