خبر

تصمیم قاطعانه ترکی برای خداحافظی از دنیای داوری

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، لیلا اسلامی کارشناس مسئول تربیت بدنی دختران استان زنجان درباره امتیازات درس تربیت بدنی گفت: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش تدوین شد که طی آن سیاست های این وزارت نیز در آن گنجانده شد تا افراد مسئولیت پذیر و جمع گرا تربیت شوند. این امر تنها با درس تربیت بدنی میسر خواهد شد بدین معنا که دانش آموزان علاوه بر انجام حرکات ورزشی دیگر ابعاد شخصیتیشان تکمیل شود. به همین دلیل لازم است به این درس توجه ویژه ای داشت.

وی ادامه داد: اصلی ترین برنامه ما اجرای درس تربیت بدنی و ارزشیابی صحیح آن است. برای ارزشیابی صحیح دوره هایی برای معلمان ورزش و مدیران مدارس برگزار شده است.

محمد اسدی معلم ورزش تصریح کرد: امروزه نه نیروی متخصص و نه امکانات کافی در مدارس وجود دارد. بنابراین معتقدم زنگ ورزش باید از مدارس حذف شود و دانش آموزان برای پرداختن به ورزش های مورد علاقه خود به باشگاه های ورزشی مدارس مراجعه کنند.

حسن کامرانی فر رئیس دپارتمان داوری اضافه کرد: کلاس های بازآموزی داوری در کیش به همت فدراسیون فوتبال و هیئت فوتبال کیش برگزار شده است. در این کلاس ها آخرین قوانین داوری و سیاست های دپارتمان به داوران منتقل شد.

وی درباره خداحافظی ترکی از دنیای داوری اظهار داشت: ترکی در تست های داوری قبول شد و بعد از ساعتی خداحافظی خود را در جمع داوران اعلام کرد. ما سعی کردیم او را از نظرش منصرف کنیم اما ترکی تصمیم خود را گرفته بود. وی به دلیل نرسیدن به تست های ای اف سی از شرایط روحی خوبی برخوردار نبود و ترجیح داد برود.

همیشه با ورزش از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.