خبر

تحلیل مصوبات مجلس در حوزه ورزش

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مناف هاشمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، درباره مصوبات اخیر مجلس در حوزه ورزش عنوان کرد: مصوبات جدیدی که در برنامه ششم شاهد بودیم، کمتر در برنامه های گذشته در حوزه ورزش و جوانان رخ می داد؛ شاید علتش این باشد مسئولینی که در آن زمان در دستگاه های اجرایی سازمان تربیت بدنی حضور داشتند یا نسبت به مسائل غافل بودند و یا آگاه سازی کامل و پشتیبانی های علمی و کارشناسی که در حوزه برنامه ها باید صورت می گرفت، اتفاق نیافتاده بود.

وی، در ادامه گفت: از حدود 3 سال گذشته که ستاد عالی برنامه ششم در وزارت ورزش و جوانان شکل گرفت، شاید یک پشتیبانی حدوداً هزار صفحه ای کار مطالعاتی و اجرایی انجام شد. با هماهنگی های خوبی که با مجمع تشخیص مصلحت و سازمان مدیریت اتفاق افتاد، نهایتاً خروجی های مختصری در حد 10 بند پیشنهاد به عنوان خواسته های اساسی ورزش و جوانان مطرح شد. خداروشکر 5،6 مورد از این 10 بند در برنامه ششم به عنوان اصلی ترین سند توسعه کشور تصویب شد که بنده این را نقطه عطفی در تاریخ ورزش کشور می دانم.

مناف هاشمی، تصریح کرد: شاید بزرگترین اتفاقات برنامه ای و بودجه ای برای ورزش کشور را در برنامه ششم داشتیم که نشان از همت مجلس و دولت و همه کسانی است که این موضوع را پیگیری کرده اند.

وی، به برخی مصوبات اخیر مجلس اشاره کرد و گفت: اصلی ترین موضوع مصوبه ماده 109 روز گذشته این بود که عددی را در حد 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای ورزش کشور اختصاص داده شد. ماده دیگری که برای ما بسیار اهمیت داشت مربوط به احداث، تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی کشور بود. کمک هایی که افراد حقیقی و حقوقی به ورزش کشور می کنند، با تأیید وزارت ورزش به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.

  برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.