خبر

تحلیل رتبه های کسب شده در رقابتهای جودو نوجوانان و جوانان آسیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ هفدهمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا، از روز شنبه در هندوستان برگزار شد. در این رقابتها، 165 جودوکار، از 21 کشور آسیایی حضور داشتند. تیم جوانان ما با درخشش کم نظیری توانست با کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و 3 مدال برنز، بر سکوی سوم آسیا قرار بگیرد. در این رقابتها، ازبکستان با 3 طلا، 2 نقره و 2 برنز، در مکان نخست و کره جنوبی با 2 طلا، 2 نقره و 3 برنز، در سکوی سوم قرار گرفت.

آرش میراسماعیلی، نائب رئیس فدراسیون جودو و کوراش، در ارتباط با رقابتهای نوجوانان و جوانان آسیا و رتبه های کسب شده توسط ملی پوشان کشور، گفت: ما در رده نوجوانان و جوانان تیم خوبی را داشتیم که بر روی آنها سرمایه گذاری شده بود. تیم نوجوانان، سال گذشته توانسته بود یک مدال طلا بیشتر کسب کند و سکوی سوم آسیا را بدست بیاورد؛ اما اکنون در رتبه پنجم قرار گرفته است. ورزشکارانمان این شایستگی را داشتند که بتوانند یک مدال طلا را کسب کنند.

وی، خاطر نشان کرد: در بخش بانوان و در رده نوجوانان، برای نخستین بار مدال نقره آسیا توسط بربط کسب شد؛ این مدال برای کشورمان بسیار با ارزش است.

میراسماعیلی، عملکرد تیم های اعزامی به رقابتهای آسیایی را اینطور ارزیابی کرد: نوجوانان و جوانان، با تدارک کمی که برای آنها دیده شده بود و وضعیت مالی بد فدراسیون خوب درخشیدند؛ با این وجود توقع ما از تیم نوجوانان به مراتب بیشتر بود؛ این تیم با کادر فنی قدرتمندی که کنارشان بود، می توانستند نتایج بهتری را در آسیا بدست بیاورند؛ البته از لحاظ تعداد مدالی، واقعاً عملکردشان مطلوب بود. تیم جوانان ما، سال گذشته توانسته بود مقام دوم را کسب کند؛ امسال از لحاظ تعداد و مرغوبیت مدال، رنکینگ شان بهتر شد.

با توجه به اینکه ما امسال مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان را به علت برگزاری المپیک نداشتیم، اکثر تیم ها با قدرت کامل آمده بودند.

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

 

mailلینک این خبر در سایت باشگاه خبرنگاران جوان

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.