خبر

تأثیر حضور مربی فرانسوی بر ارتقاء دانش مربیان اسلالوم

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش؛ به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مرحله مقدماتی رقابتهای قهرمانی جوانان بانوان آسیا، از ششم تا شانزدهم آبانماه، با حضور 16 تیم در چهار گروه برگزار خواهد شد؛ گروه :A استرالیا، اردن، جزایر ماریانا؛ گروه:B  ازبکستان، چین تایپه، هنگ کنگ، تاجیکستان و پاکستان؛ گروه :C میانمار، تایلند، فلسطین، قرقیزستان؛ گروه D: ایران، ویتنام، هند و فیلیپین.
کتایون اشرف، سرمربی تیم ملی اسلالوم بانوان، در پاسخ به این سوال که دوره های آموزشی مربی فرانسوی در ارتقای دانش مربیان کشور، چقدر تأثیر داشته است، بیان کرد: مربی فرانسوی حدود یک ماه در ایران حضور داشت؛ در این مدت وی به 4 استان اعزام شد و در کنار مربیان ایرانی فعالیت کرد. این یک اقدام فوق العاده خوب بود، به این دلیل که مربیان ایرانی در کنار او آموزش نوجوانان را به صورت پایه آغاز کردند. در هر استان حدود 20 مربی و نوجوان در این دوره شرکت داشتند.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که این دوره آموزشی در آبهای خروشان بوده است یا آبهای آرام؛ اظهار داشت: شروع این دوره از آبهای آرام بود و در انتها با آبهای خروشان به پایان رسید. در انتهای هر دوره، مسابقاتی را در رودخانه برگزار کردیم. مربی فرانسوی اعتقاد داشت، باید بستر هر رودخانه ای که در اختیار داریم را برای این رشته مساعد کنیم.
اشرف، در ارتباط با برنامه ریزیهای انجام شده برای سالهای آتی، عنوان کرد: برنامه ما برای سالهای آینده بدین شرح است: سال 2018 المپیک نوجوانان و المپیک آسیایی را پیش رو داریم و سال 2019 گرفتن مجوز برای رسیدن به المپیک 2020 و در سال 2020 المپیک ژاپن را خواهیم داشت که در این میان یک سری مسابقات قهرمانی کشور و دوستانه را برگزار خواهیم کرد.
برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.