خبر

بهنام محمودی: شاید به خاطر صراحت بیانم از والیبال دور مانده ام

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ بهنام محمودی، بازیکن اسبق تیم ملی والیبال، در پاسخ به این سوال که انتظار می رفت شما به عنوان یک شخصیت ورزشی در رشته والیبال فعالیت کنید؛ چه شد که تصمیم گرفتید در شورای شهر مشغول به کار شوید، اظهار کرد: بنده هنوز هم در والیبال هستم؛ شاید در ویترین والیبال نباشم اما در پشت پرده تلاشم را برای پشتوانه سازی این رشته ورزشی انجام می دهم. در شهر کرج کانون هایی وجود دارد که فعالیت مربیگری ام را در این کانون ها دنبال می کنم؛ همچنین در دانشگاه والیبال تدریس می کنم.

وی، در ادامه گفت: گاهی تأسف می خورم؛ البته نه برای خودم؛ برای امسال بهنام محمودی که برای والیبال زحمات بسیاری کشیدند و در نهایت به نوعی از این ورزش دور ماندند. شاید بنده به علت بیان واقعیت ها و صراحت صحبتی که دارم از والیبال دور شده ام. خیلی دوست داشتم که به مربیگری والیبال بپردازم؛ اما به دلیل اینکه تحصیلاتم به سمت مدیریت رفت و دکترای این رشته را اخذ کردم، تصمیم گرفتم وارد سیستم مدیریت عملی هم شوم.

وی، تصریح کرد: اگر فعالیتم در شورای شهر را ادامه ندهم، حتماً به والیبال بازخواهم گشت. اعتقاد دارم که تا 2 سال آینده باید مربیان بومی خودمان، سکان تیم ملی رده های مختلف را در اختیار بگیرند.

به نظر من وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ما در بحث مدیریتی به یک بازنگری اساسی نیاز دارند. باید بحث استعدادیابی در شهرستان ها اجباری شود. فدراسیون والیبال وظیفه بازیکن سازی ندارد؛ این مسئولیت وظیفه هیئت های شهرستان ها است؛ البته اکنون بسیار بهتر شده ولی کافی نیست.

ملی پوش اسبق والیبال، افزود: بنده 3 سال در اروپا زندگی کرده ام و به عین دیده ام، زمانی که آنها توانمندی بازیکنان ما را می بینند انگشت به دهان می مانند. اگر ما نصف امکانات و برنامه ریزیهای تیم های اروپایی را داشتیم، قطعاً حرف اول را در ورزش دنیا می زدیم.

محمودی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه برخی بازیکنان تیم ملی پا به سن گذاشته اند، آیا بازیکنانی که در لیگ حضور دارند، می توانند جای ملی پوشان را بگیرند، بیان کرد: ملی پوشان عمدتاً بین مرز سنی 27 تا 32 سال هستند که یک پاسور تا 36 سالگی می تواند آمادگی بدنی لازم را برای مسابقات داشته باشد. باید بازیکنان تیم ملی را از نظر انگیزشی آماده کنیم و درصورتیکه جایگزین های مناسبی برای 3،4 سال آینده داشته باشیم، 20 تا 30 در صد بازیکنان تیم ملی می توانند عوض شود.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال  کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار