خبر

برگزاری مسابقات اسب دوانی کشور در مشهد

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش؛ کاظمیان، دبیر کل فدراسیون سوارکاری، در ارتباط با فعالیت های اخیر این فدراسیون، گفت: فدارسیون سوارکاری در 2،3 سال اخیر بسیار فعال و پرتلاش بوده است. در گذشته ما مسابقات اسب دوانی را در یک استان خاص داشتیم و به صورت بهاره و پاییزه برگزار می شد؛ اما به تازگی با توجه به برنامه هیأت ها رشد خوبی داشته است.
وی، افزود: از روز گذشته استان خراسان رضوی با یک میدان بسیار خوب و استاندارد اسب دوانی کار خود را آغاز کرد. مردم مشهد به ورزش های سواری، به خصوص اسب دوانی و پرش علاقه مند هستند. طبق برنامه ریزی که شده است این مسابقات طی 4،5 هفته در مشهد برگزار خواهد شد.
دبیرکل فدراسیون سوارکاری، ادامه داد: دیروز هیأت تهران مسابقات درساژ را برگزار کرد که حدود 40 نفر در این رقابتها شرکت داشتند. امیدوارم دیگر استانها هم در رشته درساژ فعال شوند؛ زیرا ما معتقدیم درساژ می تواند به عنوان یک ورزش پایه بسترساز سایر رشته ها باشد.
کاظمیان، تأکید کرد: ما از هیأت های استانی انتظار داریم برنامه های کشوری را در رشته های مختلف سوارکاری دنبال کنند. با تلاشی که هیأت لرستان دارد، انشالله به زودی میدان اسب دوانی لرستان هم به دیگر میدان های کشور اضافه خواهد شد.
برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار