خبر

بررسی گزینه های نهایی فدراسیون والیبال برای هدایت تیم ملی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر خسرو ابراهیم، کارشناس والیبال و عضو هیأت رئیسه فدراسیون والیبال، در خصوص تفاوت مربیگری والیبال در بخش ملی و باشگاهی اظهار داشت: برد و باخت تیم های باشگاهی با تیم ملی متفاوت است. مسابقاتی که تیم ملی شرکت می کند، رقابتهایی مثل بازیهای جهانی، آسیایی و المپیک است که نتایج آن در کل دنیا اعلام می شود.

اینکه تیمی قهرمان باشگاه یک کشور شود با قهرمان دنیا شدن بسیار تفاوت دارد؛ بنابراین فردی که مسئولیت هدایت تیم ملی را برعهده می گیرد، باید بار سنگین تر و تعهدات بیشتری را بر دوش بکشد.

وی، در مقابل این گفته مجری که آناستازی نسبت به 2 گزینه دیگر سابقه بیشتری دارد، عنوان کرد: آناستازی از نظر اسم و رسم سرو صدای بیشتری دارد؛ اما درمجموع 3 گزینه معرفی شده، یعنی آناستازی، مندز و استویچوف، هم در باشگاه ها و هم در سطح ملی کشورها کار کرده اند و هر سه مربی دارای رزومه خوبی هستند؛ اما اگر بخواهیم بگوییم رزومه کدام فرد بهتر است، با یکی، دو اختلاف می توان آناستازی را معرفی کرد.

یکی از موارد قابل توجه در انتخاب مربی سن است، به لحاظ فرهنگی باید فردی را بیاوریم که اختلاف سنی خوبی نسبت به بازیکنان داشته باشد.

کارشناس والیبال تأکید کرد: آنچه اکنون اهمیت دارد، این است که تیم ملی به فردی احتیاج دارد که 4 سال به کشورمان تعهد دهد و به طور مستمر در کشور بماند. روی نوجوانان و جوانان باید بسیار کار شود؛ زیرا کار تیم ملی تقریباً تمام شده است و به اعتقاد من برای المپیک 2020 باید حداقل 80 درصد تیم عوض شود و برای آن زمان می توان نوجوانان و تعدادی جوانان را به کار گرفت؛ بنابراین می طلبد که فردی بیاید که استعدادیابی کند و ورزشکاران را برای المپیک 2020 رشد دهد و این وقت می برد؛ شاید آناستازی که به لحاظ رزومه بسیار خوب است، آن احساس را نداشته باشد.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار