خبر

بررسی نقاط ضعف و قوت تیم ایران و سوریه

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر میرزائیان، مربی و کارشناس فوتبال، در خصوص بازی ایران و سوریه اظهار داشت: به اعتقاد من از چند بخش می توان به این بازی پرداخت؛ بحث آب و هوایی برای هر دو تیم یکسان است؛ بحث کنترل بازی در طول مسابقه بسیار حائز اهمیت است به این علت زمانیکه زمین خیس و لغزنده باشد، توپ به جای اینکه پس از برخورد با زمین ارتفاع بیشتری را طی کند، مسیر بیشتری را طی می کند؛ کی روش این مسئله را در نظر گرفته و به بازیکنان در فضاها پاس می دهد که دچار چنین مشکلاتی نشوند.
وی، افزود: اگر بخواهیم را جع به تیم سوریه صحبت کنیم، باید به نقاط قوت و ضعف این تیم توجه کنیم. من فکر می کنم کی روش این مسئله را درنظر گرفته که بتواند از فضاهای بین مدافعین و هافبک ها استفاده کند؛ جایی که تیم سوریه در بازیهای گذشته نشان داد که آن فضاها را به نوعی رها کرده است. شاید بودن قوچان نژاد در بازی امروز و نبودن آزمون این مسئله را برای ما بهبود ببخشد؛ زیرا انصاری فرد و قوچان نژاد بازیکنانی هستند که می توانند از مدافعین جدا شوند و به منطقه بیایند.
زمانیکه در فاز حمله و در کناره ها قرار می گیریم، شاید شرایط ما بهتر شود؛ زیرا ما دیدیم که سوریه در باکس بسته ای بازی می کند، اما ضد حملات بسیار خطرناکی دارد. این مسئله باعث می شود هنگامی که ما می خواهیم از جلو پرس کنیم، شاید درفاز دفاع دچار مشکلاتی شویم و پس لرزه هایی را شاهد باشیم.
کارشناس فوتبال در ادامه گفت: اگر بازیکنان خط دفاعی ما به جای اینکه در عرض قرار بگیرند در طول زمین مستقر شوند، قطعاً فاز حمله تیم سوریه را مختل خواهند کرد. شاید ما عدم هماهنگی بین بازیکنان و مدافعین مرکزی داشته باشیم؛ اگر خط دروازه و مدافعین تا حدودی رعایت شود به اعتقاد من این مشکل نیز برطرف خواهد شد.
برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار