خبر

بررسی میزبانی های بین المللی ورزشی

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش، احمد صافی مسئول برگزاری مسابقات کاراته جام ایران زمین درباره برگزاری این جام گفت: هر ساله بین 8 تا 10 تیم خارجی در این رقابت ها حضور می یابند اما امسال 7 تیم خارجی در این جام شرکت کردند. علت کاهش حضور تیم های خارجی نزدیک بودن سال میلادی و اطلاع رسانی ضعیف بوده است. 900 خانم و آقای کاراته کا و 70 نفر خارجی در جام ایران زمین شرکت کردند. رقابت ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بود.  
وی افزود: تیم های گرجستان و آذربایجان نیز از کشورهای صاحب نام در کاراته هستند که موفق شدیم از حضور آن ها بهره ببریم.
وی درباره منابع مالی این جام افزود: بخشی از منابع مالی جام ایران زمین از ورودی های اخذ شده از ورزشکاران ایرانی بود. ضمن این که تیم های خارجی را به دو دسته تقسیم کردیم دسته اول خود تمام هزینه هایشان را متقبل شدند و دسته دوم که ما هزینه هایشان را پرداخت کردیم. فدراسیون برای برگزاری این رقابت ها از هیچ ارگانی کمک نگرفت.
سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش تصریح کرد: با توجه به اولویت بندی های فدراسیون و تعاملاتی که داشتیم تصمیم گرفتیم میزبانی برخی مسابقات بین المللی که دارای امتیازات بین المللی نیز هست  و جایزه های قابل توجهی دارد قبول کنیم. این کار برای بالا رفتن انگیزه ملی پوشان بزرگسال، دیده شدن در رسانه، افزایش شور و نشاط و توسعه و ترویج اسکواش انجام گرفته است.
وی درباره منابع مالی این رقابت ها بیان کرد: در این رقابت ها هزینه ملی پوشان توسط خود آن ها پرداخت می شود و تامین منابع مالی با تعامل با استانداری، فرمانداری و ارگان های دیگر خواهد بود.
 محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال اظهار داشت: برگزاری مسابقات بین المللی امتیازاتی برای هر کشوری دارد از جمله توسعه کشور، تطبیق شرایط کشور با استانداردهای جهانی، معرفی فرهنگ و آداب و رسوم محلی به دنیا و تیم های شرکت کننده، ارتقای سطح فنی، ارتقای بازاریابی و فراهم شدن زمینه تبلیغات و ترغیب اسپانسرها. ضمن آن که هر گاه مسابقات معتبری در کشور برگزار می شود می توان مجوز مسابقه معتبرتری را کسب کرد و ثبات سیاسی و اقتادی کشور را به نمایش گذاشت.
وی افزود: دستاورد موفقیت های اخیر والیبال سرازیر شدن والیبال در سراسر کشور و تبدیل شدن آن به فرهنگ عمومی است. امروز والیبال با زندگی مردم عجین شده است و آن ها با افتخار و غرور از والیبال یاد می کنند.
همیشه با ورزش از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده به روی آنتن می رود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار