خبر

بررسی حضور یا عدم حضور افشار زاده در میان کاندیداهای فدراسیون ژیمناسیتک

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، رضا خیرخواه، مربی سابق تیم ملی ژیمناستیک، در ارتباط با انتخابات فدراسیون ژیمناستیک و عدم حضور افشارزاده، گفت: افشارزاده از بزرگان ورزش ژیمناستیک است و سابقه ای بیش از یک قرن دارد. سالهاست خانواده ژیمناستیک منتظر بودند که افشارزاده با حضور در پست ریاست فدراسیون، این کشتی به گل نشسته را نجات دهند، اما متأسفانه او حاضر نشد.

وی، در ادامه گفت: در این موقعیت برای ما جای سوال است که معاونت محترم وزارت ورزش و جوانان اعلام می کند که افشارزاده ثبت نام کرده است، اما خود او این قضیه را انکار می کند.

وی، در ارتباط با مشکلاتی که خانواده ژیمناستیک با آن روبه رو هستند، گفت: فدراسیون ژیمناستیک احتیاج دارد که از حالت سنتی خارج شود و مشکلات هیئت ها حل شود؛ سالن های ژیمناستیک ما به بخش خصوصی واگذار یا با مبالغ بسیار سنگینی به هیئت ها داده می شود. فشار فدراسیون و پول گرفتن ها باعث شده که خانواده ها کم کم از رشته ژیمناستیک دور شوند.

خیرخواه، در پاسخ به این سوال که چه خصوصیاتی را برای رباست فدراسیون ژیمناستیک در نظر دارید و از میان 16 کاندید، چند نفر را می توانید بپذیرید که به عنوان کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون ژیمناستیک ثبت نام کنند، اظهار کرد: آنهایی که با دل در پست های ریاستی شروع به فعالیت می کنند، با مشکلات زیادی برخورد می کنند، چه برسد که شخصی را مجبور به کار در این سمت کنند. به نظر بنده، یک مدیر در درجه اول باید تقوا داشته باشد؛ مدبر باشد؛ برنامه کوتاه مدت و بلند مدت، مدیریت، داشته باشد؛ خصوصیاتی را دارا باشد که بتواند همه خانواده ژیمناستیک را دور خود جمع کند؛ همچنین ارتباطات زیادی برای جذب اسپانسر داشته باشد.

از میان افرادی که ثبت نام کرده اند، من تنها 2،3 نفر را برای احراز این پست مناسب می دانم؛ به این دلیل که رئیس فدراسیون باید به یک باند و گروه سیاسی متصل باشد؛ زیرا از وزارتخانه به او کمکی نمی رسد، بنابراین باید از این طریق جذب اسپانسر کند. دوستانی که اکنون ثبت نام کرده اند، همه تحصیل کرده، مناسب و اکثراً قهرمان هستند و من همه کاندیداها را دوست دارم؛ اما خواهش من از دوستان این است که در این وضعیت احساسی برخورد نکنند.

وی، در ارتباط با حضور و عدم حضور افشارزاده در این پست، گفت:  اینکه افشارزاده مدیر بزرگی است و بیشتر مشکلات ورزش در سالهای گذشته به دست او حل شده، درست است؛ اما به نظر بنده، با توجه به شرایطی که پیش آمده، آمدن او شبهه ایجاد می کند و این تفکر به وجود می آید که وزارت ورزش می خواهد یک نفر را به ورزش ژیمناستیک تحمیل کند که این توهین به خانواده ژیمناستیک است. به نظر من افشارزاده خود آنقدر دانا است که به این قضیه ورود نمی کند. در حال حاضر باید از فردی استفاده کنیم که جویای نام باشد؛ او تمام کارهای مهم ورزش را انجام داده و مقداری خسته است. مشکل ما در فدراسیون فقط بحث اقتصادی نیست که افشارزاده با روابطی که دارد مشکلات را برطرف کند؛ ما احتیاج به یک فکر نو داریم. وقتی خود او دوست ندارد که در فدراسیون حاضر شود ما چرا باید بر این کار اصرار داشته باشیم؟!

فررزین قاسم زاده، دبیر اسبق هیئت ژیمناستیک تهران، در ارتباط با موضوع برنامه، گفت: جایگاه افشارزاده در ورزش کشور بر هیچ کس پوشیده نیست. اینکه تاریخ ثبت نام کاندیداها تا یک تاریخی به پایان می رسد و بعد از 2،3 روز به قول رئیس فدراسیون، افشارزاده به طور غیررسمی و خارج از زمان ثبت نام در این انتخابات شرکت می کند، این شبهه برانگیز است؛ زیرا کسی در جایگاه افشار زاده نیازی به این ندارد که قوانین به وی یادآوری بشود. او می توانست بسیار راحت در زمان مقرر، بدون هیچ حاشیه ای ثبت نام خود را انجام دهد. اکنون با شرایطی که پیش آمده، نه تنها هواداران رشته فوتبال، بلکه خانواده ژیمناستیک هم از وزارت ورزش و نحوه ورود افشارزاده و حتی حضور او دلخور می شوند.

افشارزاده به عنوان پیشکسوت و قهرمان ملی ما، چرا نباید به رشته ورزشی خود به عنوان یک اولویت نگاه کنند؟! آیا افشارزاده نیاز دارد که حتماً در فدراسیون حضور داشته باشد تا از این رشته حمایت کنند؟!

وی، در پایان گفت: متأسفانه با توجه به رویکردی که مسئولان فدراسیون ژیمناستیک حال حاضر ما دارند به خصوص دبیر مجمع که علناً حمایت خود را نسبت به کاندیدای مورد نظر اعلام کرده است، جا دارد وزارت ورزش برای اینکه انتخابات بدون شاعبه و طرفداری از کاندیدای خاص باشد، حتماً نسبت به تغییر دبیر مجمع اقدام کنند که انشالله انتخابات در فضایی عادلانه برگزار شود..

برنامه پنجره ای رو از ساعت 05 :22 الی 2 بامداد از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار