خبر

بازیهای آسیایی جاکارتا، هدف اصلی فدراسیون قایقرانی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم بسکتبال رستمی شیراز در روز دوم از دور برگشت رقابت های سوپر لیگ A بانوان کشور برابر تیم نفت آبادان با اختلاف زیاد شکست خورد. این بازی که عصر جمعه در آبادان برگزار شد که تیم رستمی برابر میزبان خود با نتیجه 90 بر 37 مغلوب شد.

نماینده ایران در پایان دور ششم گرندپری شطرنج بانوان به عنوان تنها بازیکن بدون شکست، در جایگاه دوم جدول ایستاده است. با پایان یافتن دور ششم رقابت‌ها و انجام بیش از نیمی از بازی‌های گرندپری شطرنج بانوان، سارا سادات خادم الشریعه تنها بازیکنی است که بدون شکست به کارش در رقابت‌ها ادامه می‌دهد.

در بخش پیگیری یک خبر، افشین فرزام، سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان، در ارتباط با اقداماتی که باید برای پیشرفت ورزشکاران انجام شود، گفت: نخست باید ببینیم هدف گذاری فدراسیون چه چیزی است. فکر می کنم هدف گذاری فدراسیون در مرحله اول این بود که بازیکنان در سطح آسیا بتوانند به مدارج بالاتر برسند؛ خداروشکر این اتفاق هم افتاده است. حالا اگر بخواهیم در مسابقات المپیک هم پررنگ ظاهر شویم، باید کم کم خود را از سطح آسیا جدا کنیم و این اعتماد بنفس برای مدیریت و ورزشکاران به وجود بیاید که در کاپ های جهانی هم شرکت کنند و همانطور که در آسیا دریک روند 2،3 ساله توانستند موفق شوند، این روند به رقابتهای خارج از آسیا منتقل شود تا در سالهای آتی بتوانند خود را به سطح برتر جهانی نزدیک کنند.

فرزام، افزود: نخستین قدم برای موفقیت در عرصه های جهانی، برنامه ریزی است و اینکه نگاهمان را به این بخش تغییر دهیم، همچنین باید امکانات را به استانداردهای جهانی نزدیک کنیم.

وی، هدف از برگزاری اردوها را اینطور شرح داد: هدف اصلی فدراسیون و وزارت ورزش بازیهای آسیایی جاکارتا است. این گام را برداشتیم که در رقابتهای جاکارتا نسبت به دوره های قبل، رنگ مدالهای بانوان را در بخش روئینگ ارتقاء دهیم.

  برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.