خبر

ایران میزبان مسابقات مدارس شطرنج آسیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ اردوی بانوان جودو با مربیان داخلی برگزار می شود و حضور مربی ازبکستانی منتفی شد. رقابتهای قهرمانی بانوان کشور که حکم انتخابی تیم ملی جودو را دارد از 28 تیرماه آغاز می شود.

در بخش پیگیری یک خبر، رباب شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان از تعیین نائب رئیس جدید خبر داد و گفت: بنده و صیدانلو، روی یکی، دو گزینه داریم به توافق نهایی می رسیم.

صیدانلو، رئیس فدراسیون اتومبیلرانی، در ارتباط با جایگزینی نائب رئیس فدراسیون اتومبیلرانی، اظهار کرد: مریم دباغ اکنون در فدراسیون دیگری مشغول است و ما هم برای او آرزوی موفقیت و سلامتی داریم. برای انتخاب نائب رئیس باید فرآیندی را طی کنیم. در این مدت بنده و دبیر محترم به طور جد کارها را پیگیری کردیم که الحمدلله نتایج خوبی هم در حال حاصل شدن است.

وی، در ادامه گفت: در ارتباط با نائب رئیس بانوان، دو هفته گذشته، جلسه ای را با شهریان برگزار کردیم و مذاکراتی را داشتیم. انشالله به زودی روی یک شخص مناسب به توافق خواهیم رسید. در حوزه موتورسواری به پیگیریهای جدی نیاز داریم و تلاش بسیاری را می طلبد.

در گزارشی از کیانی، پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج کشور، در خصوص برگزاری مسابقات مدارس شطرنج آسیا، گفت: مسابقات قهرمانی مدارس شطرنج آسیا که ایران دوازدهمین دوره آن را میزبان شده است؛ تا کنون بیش از 480 شرکت کننده در آن ثبت نام کرده اند. انشالله فردا این مسابقات افتتاح خواهد شد؛ آناتولی کارپف و رئیس فدراسیون جهانی شطرنج برای این مسابقات به ایران سفر کرده اند.

وی، در ارتباط با حضور بانوان در مسابقات مدارس شطرنج آسیا، اظهار داشت: در بخش بانوان، از ایران حدود 100 شرکت کننده و از خارج از کشور هم تقریباً به همین تعداد حضور دارند. مسابقات در 2 گروه مجزا دختران و پسران برگزار می شود، هر گروه هم در 6 بخش جداگانه زیر 7 سال، زیر 9 سال، 11 الی 17 سال به رقابت می پردازند.

وی، در پاسخ به این سوال که برگزاری این مسابقات در پیشرفت شطرنج بانوان کشور چقدر می تواند مؤثر باشد، تصریح کرد: مطمئناً برگزاری هر گونه رقابتی می تواند ورزشکاران را محک بزند و همینطور باعث ایجاد انگیزه می شود.  

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.