خبر

اهمیت توجه به رشته های پایه در ورزش کشور

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، افشین داوری سرپرست فدراسیون ناشنوایان درباره ورزش های پایه گفت: مدیریت ورزش های پایه از جمله شنا، ژیمناستیک و دو و میدانی نیازمند شناخت، علاقه و انگیزه و تخصص و تجربه است. اما در برخی موارد فدراسیون های این رشته با سلایق شخصی اداره می شود و قوانین و اهودافی که وزارت برای این رشته ها در نظر گرفته است را نادیده می گیرند.

وی افزود توجه به رشته های ورزشی پایه باعث ایجاد انگیزه در ورزشکاران و تازه واردان می شود. رشته های شنا، ژیمناستیک و دو و میدانی در رقابت های مختلف مدال های زیادی را به خود اختصاص می دهندو کشورهایی که به این رشته ها توجه کرده اند توانسته اند رنک خود را در ورزش جا به جا کنند.

مهدی علی نژاد رییس فدراسیون ووشو در خصوص جام جهانی تالو اظهار داشت برگزاری جام جهانی تالو، سال گذشته در هیات رییسه فدراسیون جهانی پایه ریزی شد. این تصمیم با هدف ارتقای رشته تالو اتخاذ شد. در هر فرم 8 نفر برتر جهان حضور دارند. مسابقات فشرده و تنگاتنگ است. این رقابت ها مطمئنا تجربه ای خوبی برای فدراسیون جهانی خواهد بود.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری جام جهانی تالو، در این رشته پیشرفت بیشتری داشته باشیم. عملکرد تالوکاران ایرانی در روز اول این رقابت ها از رقابت های جهانی بهتر بوده است. ضمن این که کسب مقام دوم جهان در تالوی جوانان که یک ماه پیش در بلغارستان بدست آمد، نوید بخش روزهای خوب برای تالوی ایران است.

رئیس فدراسیون ووشو درخصوص عقب ماندگی رشته تالو نسبت به ساندا در ایران تصریح کرد نزدیک به 5 هزار ووشوکار بیمه شده در کشور وجود دارد. حدود 90 درصد این ورزشکاران در بخش ساندا فعالیت دارند. مشکل اصلی این رشته حضور تعداد کمی از ورزشکاران است که انتخاب بهترین ها را مشکل می سازد. ضمن این که باید در بخش تالو دانش فنی مربیان افزایش یابد. از ده سال گذشته که به این رشته پا گذاشتم، حضور مربیان چینی در ووشوی ایران پررنگ بوده است.

علی نژاد خاطر نشان کرد از استعدایاب ها خواسته ایم استعدادهای تالو را در میان ژیمناستیک کاران جست و جو کنند. جنس تالو همان جنس ژیمناستیک است. برای پیشرفت تالو باید به وضعیت ژیمناستیک نیز توجه کرد که البته وضعیت ژیمناستیک نیز مطلوب نیست.

همیشه با ورزش هر شب ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار