خبر

امتیازات اخذ میزبانی مسابقات بین المللی برای کشورها

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، فضل الله باقری رئیس فدراسیون شمشیربازی درباره میزبانی مسابقات بین المللی گفت: میزبانی مسابقات بین المللی علاوه بر جنبه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی  بار فنی ورزش کشور را ارتقا می دهد. فدراسیون شمشیربازی چندین دوره مسابقات جام جهانی جوانان را برگزار کرده است اما نمی توانیم مسابقاتی با سطح بالاتر و در بخش بزرگسالان برگزار کنیم زیرا مشکلاتی وجود دارد. از جمله این مشکلات حضور فعال رژیم صهیونیستی در این رشته است که با برگزاری این رقابت ها مسلما آن ها نیز برای حضور درخواست ویزا می کنند و از آن جا که ما این رژیم را قبول نداریم قادر نیستیم درخواست آنان را قبول کنیم. ضمن این که در قوانین بسیاری از مسابقات آمده است که مسابقات آقایان و خانم ها باید با هم برگزار شود که در این مورد نیز نمی توانیم کاری انجام دهیم.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج تصریح کرد: بهمن ماه فدراسیون شطرنج  میزبانی مسابقات جام جهانی زنان است. مشکلاتی وجود داشت که با تعامل با مسئولان در حال بررسی است.

وی ادامه داد: دعوت از ورزشکاران با سطح کلاس بالا، قوانینی دارد از جمله این که کشور دعوت کننده باید تمامی هزینه های رفت و آمد، اسکان، هتل و حتی حق قدم ورزشکار را پرداخت کند. به علاوه این که تمام امکانات باید مهیا باشد از ساده ترین نکات گرفته مانند درست بودن تهویه اتاق مهمان ها تا شیوه برگزاری مسابقات. آن موقع است که هر ورزشکار خارجی مبلغی می شود و کشور ما را برای سفر کردن به دیگر ورزشکاران نیز توصیه می کند.

مهدی ترابیان رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال و فوتسال ساحلی اظهار داشت: فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دو دیگاه مجزا برای دادن میزبانی به کشورها دارند. دیدگاه کنفدراسیون آسیا دیدگاهی سودجویانه است و نگاه فیفا نگاهی حمایتی است. فیفا بودجه زیادی را در اختیار میزبان قرار می دهد که بعد از صرف هزینه های بسیار بازهم مبلغ قابل توجهی باقی برای کشور میزبان می ماند.

ترابیان خاطر نشان کرد: از نظر نقطه نظر سیاسی بدون قید و شرط میزبانی رقابت های بین المللی به نفع کشور است. زیرا کشور به مدت چند روز به طور زنده روی آنتن جهان می رود. این گونه است که دروغ های کشورهای دیگر نسبت به کشور ما برملا می شود.

همیشه با ورزش از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار