خبر

افزایش اعتبارات به ورزش در مجلس شورای اسلامی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، محمود خسروی وفا رییس فدراسیون جانبازان و معلولین درباره بودجه این فدراسیون گفت: بودجه فدراسیون ما در سال 93 و 94 به طور کامل پرداخت شد که جای تشکر دارد. ما در ورزش جانبازان و معلولین هم ورزش قهرمانی داریم و هم همگانی. در بخش همگانی مبلغ زیادی در نظر گرفته شده است که پاسخ گوی نیازهای پایه ورزش جانبازان و معلولین است.

وی افزود: برای هزینه های جاری 12 میلیارد برای فدراسیون لحاظ شده است که اگر به طور کامل پرداخت شود پاسخ گو خواهد بود. 20 میلیارد نیز به طور آزاد برای کمیته ملی المپیک در نظرگرفته شده است و در نهایت مبلغی برای حوزه المپیک و پارالمپیک اختصاص یافته است.

خسروی وفا افزود: گاهی بودجه جواب گوی هزینه ها نیست اما اگرهمین بودجه کم به طور صحیح و با مدیریت هزینه شود، کافی خواهد بود به شرط آن که از هزینه های اضافی و یا اعزام های بی مورد جلوگیری شود.

امیر رضا خادم معاون حقوقی مجلس در وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: نمایندگان مجلس در حال بررسی لایحه ششم توسعه هستند و این نوید را می دهم که در عرصه ورزش اتفاقت خوبی در راه است. قبل از این در برنامه ششم تنها یک بند درباره ورزش وجود داشت و آن هم حق پخش تلویزیونی بود که بر اساس عدم تطابق با قوانین حذف شده بود اما پس از رایزنی ها اتفاقاتی خوبی در حوزه اعتبارات برای ورزش رخ داد.

وی افزود: 6 یا 7 حکم در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید که عمده آن به سهیم شدن ورزش از 9 درصد ارزش افزوده است که قرار شد بیست و هفت صدم درصد از 9 درصد به ورزش اختصاص یابد. این مبلغ حدود 1000 میلیارد است. 90 درصد از این مبلغ به وزارت و 10 به ورزش مدارس تعلق می گیرد.

خادم افزود: عوارض بر دخانیات که حدود 7300 میلیارد است بین وزارت بهداشت و آموزش و پرورش تقسیم می شود. ضمن این که در سال 96 قراردادی میان صدا و سیما، دولت و وزارت ورزش و جوانان برای تبلیغات بین رویدادهای ورزشی انجام می گیرد.

همیشه با ورزش از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار