خبر

اعزام تیم ملی ووشو به رقابتهای جهانی چین

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ هفته سوم لیگ برتر هندبال بانوان جمعه با سه دیدار پیگیری خواهد شد. دو تیم اصفهانیِ فولاد مبارکه سپاهان و ذوب آهن میزبان تاسیسات دریایی و شهرداری بم خواهند بود. همچنین شهید چمران لارستان در کرج به مصاف هیات البرز خواهد رفت.

رئیس هیات قایقرانی استان کرمانشاه گفت: دنیا محمدی بانوی کرمانشاهی است که در کنار سه ورزشکار دیگر به اردوی تیم ملی اسلالوم دعوت شده است. محمد سهراب بیگ، نیز اظهار کرد: سومین مرحله اردوی تیم ملی اسلالوم بانوان از 15 تا 28 آبان در دریاچه آزادی برگزار می شود.

تیم ملی ووشو بانوان کشور، روز گذشته به چین رفت تا در رقابتهای جام جهانی شرکت کند.

در گزارشی از معصومه کیانی، گزارشگر رادیو ورزش؛ شهین نظری، نائب رئیس فدراسیون ووشو، سطح مسابقات جام جهانی را اینطور ارزیابی کرد: تیمی که ما برای اعزام به مسابقات جام جهانی داریم، تیمی است که سال گذشته توانست سهمیه این مسابقات را کسب کند. این رقابتها شامل افرادی است که در مسابقات جهانی سال گذشته مقام های اول تا سوم را کسب کرده اند؛ براین اساس رقابتها بسیار سنگین است.

وی، در ادامه گفت: سه بانویی که به این مسابقات اعزام کرده ایم، ورزشکارانی هستند که سال قبل موفق به کسب مدال طلا شدند. صدیقه دریایی در وزن 60 کیلوگرم؛ شهربانو منصوریان در وزن 65 کیلوگرم؛ مریم هاشمی در وزن 70 کیلوگرم، در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.

نظری، در خصوص موافقت فدراسیون جهانی با رقابت بانوان ایرانی در مسابقات بین المللی، گفت: اوایل سال 95 به ما اعلام شد که مسابقات جهانی در بخش آقایان و بانوان بدون هوگو و کلاه برگزار خواهد شد؛ اما به علت اینکه مشکل حجاب دختران را داشتیم؛ دکتر علی نژاد به وسیله ایمیل اعلام کرد ما در این مسابقات شرکت نخواهیم کرد. در مسابقات تایوان که ورزشکارانمان حضور پیدا کردند، جلسه ای برگزار شد؛ دکتر علی نژاد در رایزنی هایی داشت، مجدداً این مسئله را عنوان کرد که ما به خاطر حجاب دخترانمان نمی توانیم در قسمت بانوان شرکت کنیم؛ خوشبختانه در این جلسه مصوب شد که امسال نیز بانوان با کلاه و هوگو در مسابقات شرکت کنند و رقابتها، تنها در بخش آقایان بدون هوگو و کلاه برگزار شود.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.