خبر

آشنایی با مفهوم ورزش پرورشی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، مهرزاد حمیدی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره طرح جامعه ورزش کشور گفت: زمانی که طرح جامعه کشور در حال شکل گیری بود بنده طرحی 4 مدلی و به شکل هرم ارائه دادم. در قاعده این هرم ورزش پرورشی و بعد از آن به ترتیب ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای وجود داشت. خوش بختانه این طرح پذیرفته شد.

وی افزود: ورزش پرورشی، ورزشی پایه است و در اولویت قرار دارد. اگر می خواهیم شاهد رشد در سه حوزه دیگر ورزش باشیم باید توجه ویژه ای به بخش پرورشی داشته باشیم.

حمیدی در تعریف ورزش پرورشی اظهار داشت: ورزش پرورشی بدین معناست که کودکان در سن رشد ضمن انجام حرکات ورزشی، همه ابعاد وجودیشان نیز تربیت شود. یعنی آموزش و ورزش توامان باشند. کودکان باید از سنین پایین به ورزش عادت کنند تا در سنین بزرگسالی به ورزش روی بیاورند. تربیت بدنی شادی، کاهش افسردگی، حس مسئولیت، مشارکت، شخصیت، اعتماد به نفس، همکاری و تعاون را به ارمغان می آورد.

غغفاریان معلم ورزش تصریح کرد: باید در مدارس به ورزش اهمیت داده شود. در مدارس دولتی امکاناتی وجود ندارد تا حداقل استعدادیابی کنیم و رشته ها را اجرا کنیم.

غفاریان ادامه داد: المپیادهای درون مدرسه ای و کانون های درون مدرسه ای زمینه خوبی را برای دانش آموزان فراهم کرده است و بسیاری از آن ها به ورزش های مختلف روی آورده اند، ضمن این که کمک مالی نیز برای مدارس بوده است.

همیشه با ورزش از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار