خبر

آشتیانی: توسعه رشته های پایه یک پروژه ملی است

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، رضا آشتیانی مدیر ورزشی درباره اهمیت رشته های پایه گفت: نباید به این رشته ها نگاهی شعار گونه داشته باشیم. بلکه باید کمیت آن   بالا برود. بدین معنا که در میان توده مردم همگانی شوند. در این راه باید از شهرداری، آموزش و پرورش و ارگان هایی که بودجه خوبی دارند بهره برد. بعد از آن با کشف استعدادها، می توان آنان را برای ورزش قهرمانی تربیت کرد.

وی ادامه داد لازم است توجه به رشته های پایه به یک پروژه ملی تبدیل شود و از کشورهایی که این مسیر را رفته اند الگوبرداری کرد. ضمن این که لازم است بودجه کافی به فدراسیون های پایه داده شود و نظارت کاملی بر عملکرد آنان صورت گیرد. البته بازدهی این کار در 1 یا 2 سال مشخص نمی شود بلکه زمانی بین 4 تا 8 سال باید صرف شود.

وی اظهار داشت: این که گفته می شود ژنتیک مردم کشور ما مناسب برخی رشته های پایه نیست، موضوعی کاملا غلط است. در کشور ما همه نوع نژاد و قومی وجود دارد. در واقع ایده آل تر از ایران برای کشف استعدادهای مختلف وجود ندارد.

عبدی افتخاری رییس فدراسیون اسکی تصریح کرد: در سال 95 نگاه ویژه ای به رشته های پایه و پرمدال شد. جلسات متعددی در وزارت برای این رشته ها برگزار شد و از فدراسیون ها برنامه سال های بعد به خصوص بازی های آسیایی اندونزی، درخواست شد.

وی ادامه داد: بازگشایی پایگاه های قهرمانی در استان ها و ایجاد دفتر استعدادیابی در وزارت ورزش و جوانان ازعواملی است که زمینه توسعه رشته های پایه را به وجود می آورد. برای رشد رشته های پایه باید فدراسیون ها از نظر سخت افزاری و مالی تامین و حمایت شوند تا بتوان به نتایجی دست یافت. ضمن این که باید بر اساس برنامه های فدرایون ها به آنان بودجه تعلق بگیرد.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی و کارشناسی مازیار مهرانی تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار