خبر

اسامی تیم های راه یافته به فینال لیگ برتر ووشو

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ سه شنبه هفته گذشته، هفته پایانی از مرحله گروهی لیگ برتر ووشو باشگاه های کشور در آکادمی ووشو برگزار شد و در نهایت تیم های پارس جنوبی با 24 امتیاز و پاس ناجا با 18 امتیاز از گروه نخست و دانشگاه آزاد با 18 امتیاز و شهرداری دامغان با 12 امتیاز از گروه دوم به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. در این مرحله تیم ها باید به صورت دوره ای با هم مسابقه دهند تا دو تیم فینالیست مشخص شوند.

خمیس آبادی، مسئول سازمان لیگ فدراسیون ووشو، در پاسخ به این پرسش که آیا مراحل بعدی رقابتهای لیگ برتر به همان روش سالهای قبل برگزار می شود یا خیر، بیان کرد: با توجه به اینکه روش برگزاری رقابتها در آیین نامه تعریف شده است، همانند سنوات گذشته برگزار خواهد شد. اکنون تیم هایی که به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده اند، مشخص شدند. شهرداری دامغان تیمی است که امسال برای نخستین بار وارد لیگ برتر ما شده و توانست خود را جزء چهار تیم مطرح ثابت کند. 17 اسفند ماه مرحله نیمه نهایی این رقابتها برگزار خواهند شد.

وی، نیز در پاسخ به این سوال که با عنایت به اینکه تیم رنگ فیروزه شیراز به یک دسته پایین تر سقوط کرده است، سال آینده چه تیمی جایگزین آن خواهد شد، اظهار داشت: در آیین نامه پیش بینی شده که هر سال دو تیم از تیمهای لیگ برتری به دست یک می روند و 2 تیم از دسته یک به مرحله لیگ برتر صعود پیدا می کنند. امسال تیم هیأت لرستان یکی از تیمهایی است که جایگزین رنگ فیروزه شیراز می شود؛ البته اگر هیأت ووشو البرز هم بتواند بودجه لازم برای حضور در لیگ برتر را تأمین کند، قطعاً یکی از تیم های لیگ برتر خواهد بود.

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با کارشناسی فرید خطیری روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار