خبر

ارزیابی کاندیداهای پست ریاست فدراسیون هندبال

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود مرشدی، پیشکسوت هندبال، در پیرامون انتخابات فدراسیون هندبال اظهار داشت: ورزش محصول شرایط اجتماعی و شرایط خاص خود است. در دورانی که مدیریت خوبی در سطح فدراسیون وجود داشت، درواقع یک روند رو به رشدی را شاهد بودیم؛ اما متأسفانه در عرض 3 سال اخیر 6 نفر به عنوان ریاست فدراسیون هندبال انتخاب شده اند که این خود مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی، افزود: حرفه ای شدن زمانی شکل خواهد گرفت که در کنار بحث فنی مسابقات، مسائل اخلاقی هم از دست ندهیم. وقتی بین خانواده هندبال مسائل اخلاقی رعایت نشود، در پی تشنجات رؤسای فدراسیون ها مرتب عوض می شوند و در نهایت برنامه ریزی ثباتی نخواهد داشت.

مرشدی، تأکید کرد: اکنون 16 نفرثبت نام کرده اند و کاندید ریاست فدراسیون شده اند. این افراد باید همه جوانب را درنظر بگیرند؛ زیرا هندبال یک رشته بسیار پرجاذبه، پرطرفدار و در حال رشد است. در مسابقات شرکت کردن، فقط بحث مربی و داشتن یک تیم خوب نیست؛ بلکه داشتن ارتباطات خوب وجایگاه ملی و بین المللی مسئله بسیار مهم و تأثیرگذاری است.

این پیشکسوت هندبال، در خصوص کاندیداهای پست ریاست فدراسیون هندبال گفت: به اعتقاد من اکثر افراد کاندید شده، اشخاصی تابع احساسات هستند و به دنبال منافع ورزش و تمرکز در جهت توسعه سرمایه منابع انسانی نیستند.

هادی خلیلی، کارشناس و پیشکسوت هندبال، در پاسخ به این پرسش که به اعتقاد شما چه فردی باید در رأس فدراسیون قرار بگیرد تا مشکلاتی که دامن گیر هندبال شده برطرف شود، عنوان کرد: به نظر من شخصی باید در سمت ریاست فدراسیون قرار بگیرد که بتواند رابطه خوبی با وزارت ورزش و کمیته المپیک داشته باشد و نیز ارتباط خوبی با باشگاه ها برقرار کند. رئیس فدراسیون باید بتواند از تمام ظرفیت های موجود در هندبال کشور استفاده کند.

برنامه زنده "مجله هندبال" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای علی اکبر ارمنده، هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها، ساعت   09:05 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار